Header Ads

Tady běhá text
recent

PUTIN: KIM JONG II řekl v 2001, že S. Korea má jaderné zbraně a tlak povede k 'Dead End'


Celosvětový útok na odzbrojení Severní Koreje bude možný a jeho výsledek nejistý, neboť je to "uzavřený stát", uvedl ruský prezident Vladimir Putin.


Celosvětový útok na odzbrojení Severní Koreje bude možný a jeho výsledek nejistý, neboť je to "uzavřený stát", uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

"Koneckonců, řekněme to jasně k věci - může někdo spustit globální “odzbrojovací stávku”? Vskutku. Dosáhne cílů? To není jasné, protože nikdo neví jistě, coto je." uvedl Putin, když se ve středu obrátil na mezinárodní fórum o energetické účinnosti 2017. 

Více z Jižní Koreje, která ohrožuje "sebevražedné" Japonsko. Dodal, že neexistují žádné "100 procentní znalosti" o předmětech Severní Koreje, neboť je to "uzavřená země". Mezitím Putin řekl, že donucovací rétorika proti Pchjongjangu a pokusy "mluvit z pozice síly" dávají více síly severokorejskému vedení. 

Ruský vůdce vyzval všechny strany, aby ochladily svou rétoriku a zapojily se do dialogu. "Všechny strany musí zlehčit rétoriku a najít způsoby přímého dialogu mezi Spojenými státy a Severní Koreou, jakož i mezi Severní Koreou a zeměmi v tomto regionu," řekl.

 "Pouze to by pomohlo najít vyvážené a rozumné rozhodnutí." "V každém případě to není můj šálek čaje, který by definoval a zhodnotil politiku prezidenta Spojených států," dodal Putin. Prezident uvedl, že Rusko nemůže zůstat bez ztráty na korejské krizi, protože má hranici se Severní Koreou. 

"Máme společnou hranici a rozsah korejských jaderných zkoušek leží 200 km od ruských hranic," dodal. 

Vzhledem k tomu, že napětí na Korejském poloostrově běží vysoké, vyzývají Moskva a Peking důsledně Washington a Pyongyang, aby připravily cestu pro přímé rozhovory. Rusko a Čína předtím navrhly iniciativu "dvojího zmrazení", aby ochladila krizi. 

Podle společného návrhu by Severní ukončil jaderné testy a odpalování raket výměnou za to, že USA a Jižní Korea zastaví společné vojenské cvičení v tomto regionu. 

Spojené státy se proti tomuto plánu postavily, se slovy, že je "povoleno" provést cvičení se vlastními spojenci a "to se prostě nezmění". Ve skutečnosti USA právě nedávno oznámily, že ve skutečnosti nejsou opravdu ochotni mluvit s Pchjongjangu.  

"Bylo jasné, že teď není čas promluvit," řekla v úterý mluvčí pro Bílý dům Sarah Sanders. "Jediné konverzace, které se uskutečnily, bylo to, že ... by přinesli Američané, kteří byli zadrženi," řekl Sanders. "Kromě toho se se Severní Koreou v tuto chvíli nebudou konat žádné rozhovory."

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.