USA: Krize státního dluhu USA (vysvětlení)


Americký státní dluh činí k dnešnímu datu 18.8.2017 19,9 triliónů USD. Je těžké toto číslo vůbec pochopit. Většina lidí se nikdy nepřiblíží k získání 1 milionu dolarů v daném roce. Jak můžeme pochopit velikost díry, ve které se USA nachází? 


Jako společnost jsme finančně negramotní, a lenivý přemýšlet. Necháváme se oblbnout reklamou a chtíčem vlastnit věci, na které nemáme dostatek zdrojů (v tomto případě peněz).  A je nám to vlastně jedno. Na dluh je přeci správné žít, každý to tak dělá, tak proč to taky tak nedělat? Blbost! 

Jak to myslím s tou gramotností? Představte si, že dlužíte společnosti s kreditními kartami 200 000 CZK. Navíc musíte zaplatit asi 4000 CZK za rok na úrocích. Vyděláte 150 000 CZK ročně, ale utrácíte víc. Jak si vůbec můžete myslet, že splatíte dluh ve výši 200 000 CZK?!?  Stejně se chováme i k naší planetě, jako by to byla bezedná kreditní karta.

Takovýmto dluhem se z nás stávají otroci a nádeníci. Že existují "dobré dluhy"? Neexistují žádné "dobré dluhy", dluh je dluh, jednoduše to je závazek, koule u nohy, která vás svazuje. Vypadá to lákavě, když vidíme tabulku, kde to za 10 let splatíte a onen "dobrý dluh" nám začne vydělávat. 10 let až 50 let otročení na hypotéku je vlastně ok, že? Zamyslete se o čem bylo před pár set lety nádenictví a nevolnictví.

A co se stane, pokud nás vyhodí, nebo pokud nebudeme moci vydělávat tolik peněz? Tak otročme, dělají to přeci takhle všichni...  Jsme zadlužení více jak kdy jindy, na daních odvádíme více jak ve středověku (je to více jak 51% našeho příjmu).

Dluh má přeci i každý stát, ne? A kdo ten dluh zaplatí? No správně, ty! Amerika je příkladem toho, o čem mluvím. Problém je jasný.


Zdoj originálu: https://www.youtube.com/watch?v=2ziodZHZGpU

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: