Softbank kupuje od Google divizi robotiky Boston Dynamics


Společnost Alphabet (Google) se pro ně nečekaně a překvapivě zbavil divize robotiky, kterou před pár lety koupila (Boston Dynamics). Je to překvapivý zvrat událostí: společnost Softbank - tvůrce přátelského Pepper robota a hlavní M & A hráč v tech světě - oznámila, že získává další dvě robotické firmy od Google: Boston Dynamics, známá svým robotem psem a společnostíShaft, zabývající se bipedálními roboty. 


Proč se Google zbavil této divize? Krátce řečeno se tým Boston Robotics jednoduše nesladil s vizí společnosti Alphabet. I tak je dle mého názoru veliká škoda zbavovat se nejlepšího týmu v robotice.  Dle mého to Google prokoučoval. Robotika má budoucnost a dle mého se i právě u společností jako je Google opět někdy s robotikou stejně setkáme. 

O úspěších robotů z Boston Dynamics se víc dozvíte i z následujícího videa:

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: