Header Ads

Tady běhá text
recent

Leonardo DiCaprio: Je s námi konec? Před potopou (dokumentární film online)


Leonardo DiCaprio - herec, kterého si každý spojí s filmy jako Pláž a samozřejmě s filmem Titanic vydal konečně svůj enviromentální dokument ve spolupráci s National Geographic. Možná jste zaznamenali i jeho řeč na půdě OSN, když přebíral Oskara. Jeho řeč prolítla všemi médii po celém světě. Tento jeho vlastní film (spíše narativní dokument) na téma "změny klimatu" a ničivém dopadu na naši planetu poukazuje na skutečný stav. Je s námi tedy konec?Už nestačí vyměnit žárovky za úsporné, na to už je pozdě. 

Leonardo DiCaprio plus tři roky sbírání materiálů a podkladů. Ano, tři roky Leonardo sbíral materiály, procestoval celý svět, navštívil kritická místa naší planety a setkal se s významnými osobnostmi a vizionáři naší doby. 

"National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barrack Obama nebo Elon Musk a další." (oficiální popis National Geographic)
 

Můj dojem z dokumentu Před potopou/Je s námi konec? 


Silné jsou pro mě rozhodně rozhovory s danými osobnostmi a aktivisty z celého světa a ze všech složkách společnosti v rozvojových i rozvinutých zemí. Je to unikátní, vášnivé, pragmatické a místy až děsivé. 

Leonardo se na své tříleté cestě poznává, jak na tom vlastně naše Země je. Otevřenou otázkou zůstává, co každý z nás může dnes a zítra udělat pro to, aby se zabránilo katastrofálnímu narušení života na naší planetě. 

BTW: National Geographic tento enviromentální dokument postupně lokalizoval do celého světa do 45 jazyků včetně češtiny. Za každé použití tohoto filmu #BeforeTheFlood přes Facebook, Twitter a Instagram mezi 24. října - 18. listopadu darují společnosti 21. Century Fox a National Geographic společně $1 organizaci "Pristine Seas" (volný překlad nedotčené moře) a $ 1 organizaci "Wildlife Conservation", a to až do výše $ 50,000 každé z organizací. 

Takže sdílejte na sociálních sítích o 106.

1 komentář:

Používá technologii služby Blogger.