Header Ads

Tady běhá text
recent

Přidáte se k prvnímu vesmírnému národu Asgardia?


Ne, není to džouk, je to reálná a opravdová otázka: Přidáte se k prvnímu vesmírnému národu Asgardia? Před několika dny toto oznámil Dr. Igor Ashurbeyli, zakladatel výzkumného centra ve Vídni (Aerospace International Research Centre) a a předseda výboru vesmírného výzkumu při UNESCO. Bláznivé? Ani tak ne.


Iniciátoři zvolili tento název ASGARDIA, aby poctili starobylé mytologické město na obloze. Dle webových stránek iniciativy Asgardie (Ne, bohužel to nemá nic co dělat s Asgardy ze Star Gate a ani s domovskou planetou Thora),  webová adresa http://www.asgardia.space,  je v současné době možné požádat o "občanství" s cílem, aby národ Asgardia byl uznán i při Organizaci spojených národů (OSN) jako řádný stát. (dejavu: film Animatrix, scéna kdy národ 01 vkročil do budovy OSN a žádá o uznání lidí, brrrr).  

"Podstatou národu Asgardia je mír ve vesmíru, jakož i předcházení přenášení konfliktů ze Země do vesmíru."
(motto Asgadia)
Jedná se vlastně pouze zatím o koncept, ostatně tak se prezentace Asgardia i prezentuje - jako koncept. Na rozdíl od geniálního českého nápadu Liberland nemá Asgardia ještě nemá ani vlajku, ani insignie a ani hymnu (btw, můžete podat vlastní návrhy vlajky ZDE, návrh hymny ZDE a i návrh insignií ZDE pro nový národ 01, pardon národu Asgardia). 

Počet přívrženců národa Aagardia roste raketovou rychlostí nadruhou!


Od samotného zveřejnění tohoto konceptu uběhlo pár dní, tak se není čemu ještě divit. A i když je tento koncept takto mladý, má dnes 15.10. 2016 již přes 261.000 Asgardianů (doufám, že to je česky správně). A za tu dobu, co toto píšu, přibylo cca 5000 lidí, ano 5 tisíc!

Organizace Asgardia proklamuje, že chce vypustit vlastní satelit, financovaný přes croud sourcing, v letech 2017 - 2018. No uvidíme a doufám, že tento koncept získá lepší jméno než Mars One.

"Poprvé v historii je vytvořen nový národní stát - ne na Zemi, ale nahoře v nebesích. Asgardia je prototypem svobodného a neomezené společnosti, která je v prvé řadě nositelem znalosti, inteligence a vědy spolu s plným uznáním hodnoty každého lidského života. Můžete se spojit s podobně smýšlejícími lidmi skrze tento nový vzrušující krok, abyste podpořili delší budoucnost lidstva."
(volný překlad ze stránek iniciativy Asgardia, Dr. Igor Ashurbeyli)Nicméně, jak řekl sám slavný A.C Clark:  Každá revoluční myšlenka prochází  třemi fázemi reakcí: 1) Je to naprosto nemožné, 2) Je to možné, ale nestojí to za to, to dělat, 3) Říkal jsem to po celou dobu, že to byl dobrý nápad.

Hodně zdaru Asgardiané!

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.