Jak tě kontrolují? (video)


Před nedávnem jsem sdílel na MIRIDIA TV (YouTube kanálu tohoto blogu) krátké ironické video o tom, jak nás masmédia manipulují - Manipulace médii: my budeme myslet za vás, pohodlně se usaďte... Jak to doopravdy s tou manipulací médii je? Manipulovat dav je věda - sociální inženýrství. Ve videu poznáš 4 efektivní způsoby, jak tě kontrolují ti, kdo doopravdy vládnou.


Sociální inženýrství

Vše je o sociálním inženýrství a promyšlené manipulaci. To není nějaká konspirace. Pokud chcete, aby se daná zpráva dostala k lidem tak, jak potřebujete a aby vyvolala reakci, kterou potřebujete, musíte přeci vědět, jak v jaké formě, přes jaká média, v jakých dávkách a frekvencích a kdy takovou informaci správně podávat. A o tom to celé je.

Pravda je již mrtvá

Dnešní realita je překroucená a upravovaná dle toho, jak se to komu právě hodí. Nastala doba, kdy pravda nemá žádnou cenu. Raději uvěříme tomu, že byla vyhlášena mobilizace, než abychom uvěřili, že se objevil lék na rakovinu.

Je to přesně tak jak to říká sociální psycholog Philip Zimbardo: "Jsou zde zlé ovce a dav je slepý".
 

Jaký na to máte názor vy?

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: