HAVEL: Připomeňme si českou státnost (28.10.1995)

Právě v těchto dnech, právě v době kdy se bude na Hradě udělovat a propůjčovat státní vyznamenání, je pravý čas si připomenout symboly a principy, na čem je česká státnost postavená a na čem by měla být budovaná. 


Nesouhlasím s postojem hradu k vyznamenání pana Jiřího Brady, nicméně nesouhlasím ani s tím, aby se vrcholoví politici neúčastnili ceremonie na Hradě. Vůbec nejde o Zemana a to nikdo vůbec nevidí.
 

Jsem znechucenej z toho, že všichni politici, všechna média řeší jen vyjádření/nevyjádření k udělení vyznamenání tomu a tomu. Nikomu vůbec nedochází, že nejde o Zemana, že nejde ani o to, kdo vyznamenání dostane ani nedostane. 

"Ano, vyznamenání není ocenění osobní loajality."

A vrcholem toho je, když vrcholoví politici oznámí, že na Hradě 28. 10 nebudou. Vyjádřit nesouhlas s postojem Zemana a jeho tupé kanceláře tím, že zneuctí největší český státní svátek v roce, české státní symboly svou neúčastí ve Vladislavském sále na hradě, je dle mého krátkozraké čecháčství. O Zemana přeci vůbec nejde, ať je to nejhorší prezident, kterého jsme kdy měli.

A jaký je Váš názor  na tuto mezinárodně trapnou událost?

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: