Header Ads

Tady běhá text
recent

Start-up: Svět bez jazykových bariér se stává realitou?

Být ztracen v překladu (Ostatně, tak se jmenuje i můj oblíbený film s Bobem Harrisem a oblíbenou Scarlett Johanssonovou) není pro nikoho nic příjemného. Ať už se nacházíte na cestách nebo jednoduše neumíte daný cizí jazyk, tak se s takovým "cizincem" horko těžko domluvíte. A ruce nohy kolikrát fakt nestačí. Našel jsem hodně zajímavý start-up, který chce tuhle bariéru úplně odstranit.

Tento start-up Waverly Labs sbližuje nositelnou elektroniku + strojový překlad. Jako první na světě tedy přináší inteligentní sluchátka jazykové překladatele. S využitím technologie rozpoznávání mluvené řeči, strojového překladu a pokroků v nositelné elektronice, přišel se sluchátky které umožňují lidem hovořit různými jazyky, ale přesto jasně se navzájem pochopit. I jedinečným designem připomínají tato bezdrátová sluchátka Babylónskou rybku (kdyby někdo nevěděl, jedná se o překladatelskou rybku ze Stopařova průvodce po galaxii).

A dostupná by tato inteligentní sluchátka měla být již v květnu příštího roku a to za cenu 199 USD (plus poštovné). Předobjednat si je však můžete již dnes na stránkách indiegogo.com.

To, co dneska někdo považuje za sci-fi, je u tohoto start-upu realitou, důkazem může být již předobjednávka za více jak 3.000.000 USD.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.