Header Ads

Tady běhá text
recent

Poutníci - úžasný krátký film s proslovem Carla Sagana

Tento krátký film od Erika Wernquista: "Wanderers" (volný překlad "Poutníci") je vizí expanze lidstva do naší sluneční soustavy založený na vědeckých konceptech, které dnes již zkoumáme a známe. Jak by mohla vypadat naše budoucnost ve vesmíru? 


Místa zobrazená ve filmu jsou digitální, zrcadlem skutečných míst v naší sluneční soustavě. tato animace je postavena z reálných fotografií a mapových údajů, které lidstvo doposavad shromáždilo. 

Bez zjevného příběhu je myšlenkou tohoto krátkého filmu především pohled na fantastickou a zároveň krásnou přírodu vesmíru, která nás obklopuje na našich sousedních světech. 
Jak by to mohlo vypadat, kdybychom tam byli již dnes?  
Jak si někteří možná všimli, inspiruje se tento film  nápady a koncepty ze sci-fi autorů, jako je Kim Stanley Robinson a Arthur C. Clarke, abych jmenoval alespoň některé. Grafik a a vizuální stránka je samozřejmě inspirovaná malířem Chesley Bonestell - legendárním mistrem umění vesmíru. 

Filmem nás provádí i hlas dnes již zesnulého astronoma a autora Carla Sagana, z jeho autorského čtení jeho knihy "Bledě modrá tečka: Vize budoucnosti člověka ve vesmíru"  z roku 1994. Netřeba říkat, jak tomuto filmu dala jeho slova  nový hluboký rozměr.

Wanderers - a short film by Erik Wernquist from Erik Wernquist on Vimeo.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.