Header Ads

Tady běhá text
recent

Evropská civilizace zaniká. Kdo přijde potom? Přistěhovalci.

Západní civilizace zaniká. Nevěříte? Koukněte na porodnost, koukněte na to, jak si dokážeme vážit svého okolí, koukněte na to, na jaké místo stavíme umělé osoby v podobě korporací před samotného člověka. Je nám přednější ukázat svým přátelům, že jsme si koupili auto, telefon, oblečení, něž krásný urostlý strom, květinu o který se na zahradě staráme. Bohužel ten strom ne to auto tu zůstane, až my odejdeme. A to učíme naše děti. Vůbec to nedává smysl, že? Vymíráme a rozkládáme se zevnitř. Tak kdo přijde po nás?

99% lidí v Evropě žije v luxusu.

Žijeme si zde v Evropě nad poměry velice dobře, a to je nás tu jen půl miliardy. Máme co jíst, čím se ošatit, kde v suchu spát.  máme možnost si tohle všechno užívat v různých podobách, barvách, na různých místech. Že to vidím tak radikálně? Víte kolik lidí na světě žije v extrémní chudobě? Že milióny? Ne, jsou to více jak 3 miliardy lidí, kteří mají na den 2,5 USD, tedy téměř polovina populace světa! Že to bagatelizuju? Teď se do Evropy hrnou milióny lidí z doopravdy chudého světa a nás to překvapuje.
Člověk je chytrý, lidé jsou hloupí. 

Lidé poznají že se něco děje, až dojdou v Tescu brambory, nebudou rohlíky a mléko.  Lidé poznají, že se něco děje, až když jim někdo odepře něco dělat. Nicméně to už bude pozdě. Až pak si uvědomíme, jak dobře jsme se vlastně měli a možná nám dojde to, co se vlastně stalo. Proč se tak děje?

„Americký národ je výborným příkladem národa, který přešel od barbarství k dekadenci, aniž by poznal civilizaci.“ Altbert Einstein 
Co asi láká imigranty na Evropě? Kulturní dědictví, evropské hodnoty?  Ne. Zamyslete se. Jsou to právě ty brambory, mléko a rohlíky. Naše bohatství.

Proč evropská civilizace  zaniká?

My dnes používáme přeci vyspělé technologie? Tak proč upadáme a vymíráme? Jsme přeci ta civilizace, která se kulturně po desetitisíce let nemění a žije v souznění s tradicemi starých tisíce let. Historie nám ukázala, že dějiny píší pouze "vítězové", tedy ti, kteří se dokáží rychle přizpůsobit změnám. Otázkou je, co přesně chceme zanechat svým potomkům nebo zda je nám to prostě jedno a zda vůbec potomky vedeme k tomu, aby udržovali evropskou kulturu. Nemyslím si to.

Do Evropy se hrnou milióny asijských a muslimských přistěhovalců. 

Do Evropy se hrnou milióny asijských a muslimských přistěhovalců. Ano, no A? Děje se tak od dávných věků. Jen v minulém století to byli desítky miliónů přistěhovalců. Jak asi vznikla Amerika? Nicméně z této vlny imigrace má Evropa strach, obrovský strach. Protože víme, že o něco můžeme přijít. Nicméně správná otázka je: "Co můžeme jako Evropa získat?"Přistěhovalci jsou první praví Evropané.

Co nám může vlna přistěhovalců dát? Čím naši dosavadní kulturu mohou obohatit? Toto je ta správná otázka, kterou bychom si měli položit, než se zaobírat nad tím, co nám vezmou a o co můžeme přijít. Tito lidé, pokud zde zapustí své kořeny další generací, budou prvními Evropany v pravém slova smyslu. Nebudou vázáni na žádnou zemí, pouze "Evropanstvím" a tím, co si sebou přinesli. Je právě na nás, jak se k tomuto postavíme.

Evropa jako celek nemá vlastní jednotné hodnoty a tradice

Jsou to právě hodnoty, které nás potápí. Myslím tím Sociálně-kulturní vyspělost (principy determinismu a atribut nadindividuálnosti), myslím tím charakter jednotné Evropy, který vůbec neexistuje a nemá žádné základy. Lépe řečeno jsou umělé a založené na podepsaném papíru ze 40.tých a 50.tých let minulého století.

A nová krev přistěhovalců, která s tradiční Evropou nemá co dělat, nás všechny může obohatit a to pouze v momentě, kdy nové krvi z islámského a asijského světa budeme mít co předat - hodnoty, tradici a znalosti, tedy jinými slovy jak pevný charakter budeme mít v tom, abychom si zachovali naše vlastní hodnoty a bohatství.

Tradice a hodnoty je to, co udržuje civilizaci při životě. Ne konzum, ani technologie. Nejsou-li kulturní tradice Evropy a hodnoty Evropy dostatečně silným prvkem, který tvoří charakter Evropy, nezasloužíme si, abychom přetrvali v Evropě tak, jak ji známe.


2 komentáře:

  1. Mohu jenom zkonstatovat reálnost faktů uvedených v tomto článku. Když se zamyslíme, co jsme dokázali, je to jenom materiální úspěch. Kde jsou všechny hodnoty, které náš národ po staletí budoval, a které byly zapomenuty ze dne na den? Pak skutečně stojíme před otázkou, jestli je naše civilizace udržitelná.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Udržitelné jsou hodnoty, na kterých se civilizace vybuduje. Co si pamatujeme z dějin? Jména, názvy kontinentů, souhvězdí, legendy.... Co si budou pamatovat generace po nás?

      Smazat

Používá technologii služby Blogger.