Header Ads

Tady běhá text
recent

Dubaj v roce 2020: 9 úžasných megalomanských staveb

V roce 2020 bude Dubaj hostit EXPO 2020. Do tohoto roku si představitelé Dubaje vzali za svůj cíl postavit a dokončit 10 megalomanských projektů. Za vším stojí Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Dubaj již začala s výstavbou na hlavních turistických atrakcích včetně Aladdinova města. Nejnovějším projektem je Al Mamzar Beachfront a mega centra Dubai World Central, s plánem investic 10tek miliard USD. Zde jsou projekty, které se odhalí do roku 2020.


Miliardy dirhamů tečou do rozestavěných projektů jako je Ostrov Bluewaters, Přístav Dubai Creek, Dubaj vodní kanál a zábavní park. Příprava na EXPO jsou již v plném proudu, příští rok se rozjedou projekty Aladdin City a Al Mamzar. Většina z těchto zajímavostí jsou nastaveny pro dokončení do roku 2020, tedy do roku, kdy bude Dubaj hostit Expo 2020.

Zde je seznam některých úžasných projektů z Dubaje:

1) Muzeum budoucnostiSheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum (www.sheikhmohammed.com), korunní princ Dubaje, také předseda správní rady Muzea budoucnosti, inicioval rychlou implementaci pracovního plánu na tomto muzeu. Muzeum bude hrát důležitou roli jako zdroj inspirace pro inovace a inkubátoru pro nápady. Muzeum se nchází se v oblasti Emirates Towers, v blízkosti Silnice Sheikh Zayed a bude dokončeno do roku 2017. Bude poskytovat nejlepší inovačního prostředí na světě a návštěvníci budou moci zažít budoucnost prostřednictvím špičkových simulací a interaktivních ukázek.

2) Ostrov Modrých Vod 


Tento projekt bude mít i  nejvyšší ruské kolo na světě. Silnice spojí  tento zábavní ostrov s pevninou.

Kromě ruského kola bude projekt ohraničen obchodními centry, rezidencemi, pohostinstvím a zábavní zónou. Na Ostrově Modrých Vod naleznete též pěti-hvězdičkový hotel. Předpokládaný plán je, že ostrov přiláká více než tři miliony návštěvníků za rok. Projekt má za cíl, aby se stal jedním z největších turistických míst na světě.

3) Dubajský RámDubaj se snaží, aby se stala turistickou atrakcí číslo jedna na celém světě. Umístěn je obří obdélníkový rám v Zabeel Parku. toto místo bylo vybráno z toho důvodu, aby návštěvníkům poskytl co nejlepší výhled ak na starou tak i novou Dubaj. Očekává se, že bude dokončen v polovině roku 2015.

Projekt Rámu je 150 metrů vysoký, 93 metrů široký. Představuje strukturu, která se podobá obrovskému rámu obrazu, jehož prostřednictvím  se má reprezentovat moderní Dubaj, jako je Emirates Towers a Burj Khalifa. Tyto monumenty můžete vidět na jedné straně, zatímco z druhé strany návštěvníci mohou pohlédnout na nejstarší části města, jako je Deira nebo Umm Harare a Karama.

4) Přístav Dubaj CreekSpolečnosti Emaar Properties a Dubaj holding zahájily práce na projektu, který zahrnuje i nejvyšší věže na světě Twin Towers, o kterých zatím nejsou žádné podrobnosti zveřejněny. Zahájena je zatím v první fázi shluk šesti věží - Dubai Creek Residences.

Vývoj, který zahrnuje třikrát větší předměstí Dubaje. Přístav Dubai Creek leží hned vedle Ras Al Khor. Přístav bude zahrnovat 3,664 kanceláří, osm milionů čtverečních stop maloobchodních prostor, 39.000 bytových jednotek a 22 hotelů s 4.400 pokoji. Megalomanský přístav!

5) Dubaj Vodní kanál


Silniční infrastruktura je dokončena z 33 procent, vodní stavba kanálu na projektu s investicí 2 miliard dirhamů, je jedinečným projektem. Vývoj, který byl zahájen v říjnu 2013, zahrnuje prodloužení Dubai Creek o tři kilometry na kanál spojující Business Bay s Arabským zálivem. Vodní cesta bude dlouhá tři kilometry v délce a šířce v rozmezí od 80 do 120 metrů.

Stavba mostů na Al Wasl a silnice jsou v plném proudu spolu s inženýrskými sítěmi. Projekt by měl být dokončen v polovině roku 2016, včetně 16 proudového nadjezdu na Sheikh Zayed Road, Jumeirah, stejně jako silnice a nadjezdy na Al Wasl. Práce na všech třech fázích projektu kanálu probíhá souběžně s ražbou kanálu probíhajících uvnitř Safa Park.

6) Dubaj zábavní parky


Výstavba tohoto zábavního komplexu parků je ze 17 procent dokončena a 40 procent strojírenských částí a výroby bylo též již dokončeno. Plánuje se otevření na říjen 2016. Celý komplex bude zahrnovat tři tematické parky: Motiongate Dubaj, Bollywood a parky Legoland Dubaj. Základem bude též Legoland s 15.000 modely, kde naleznete 60 milionů jednotlivé kostiček Lega. Tento zábavní park bude zejména pro děti ve věku od dvou do 12 let.

Bude zde i Rajmahal Bollywood divadlo. To bude mít 60.000 čtverečních stop, kde se budou moci účastníci kochat bolywoodskými představeními.

6) Ostrov Deira Dubaj v současné době spolupracuje se Španělskou společností RIU Hotels & Resorts na tomto projektu, v rámci kterého se vybuduje 750 pokojové plážové letovisko, které pokryje 1600 hektarů a přidá více než 40 kilometrů, včetně 21 kilometrů pláže ke stávajícímu pobřeží Dubaje.

Na třech hektarech budou hotely a letoviska a 424 hektarů bude pro rozvoj se smíšeným využitím s více než 1400 obchodními místy  a restauracemi s řadou přístavišť. Také zde naleznete amfiteátr s kapacitou 30.000 lidí; velké jachty budou parkovat v marině přímo před rezidencí.

7) MBR Město - Okres OneInvestice do této nové části Dubaje je $ 10 miliard. Okres One bude předán jako první v polovině roku 2016  a druhá fáze Okrsku jedna  v do poloviny roku 2017.

Práce na základní konstrukci, stejně jako infrastruktura, včetně 8,8 kilometrů cyklistické stezky a běžecké dráhy jsou hodně dopředu. V současné době existuje více než 4000 pracovníků a očekává se, že dosáhne více než 7000 pracovníků za několik pár měsíců.

MBR Město - Okres One se rozléhá na 1100 akrech, včetně největší světové umělé pláže a  14 kilometrů promenády. Dokončení obytné fáze má být dokončen do roku 2020.

8) Aladdin CityDubaj je v procesu dokončování architektonických plánů na Aladdin City, projektu inspirovaného příběhů Aladdina a Sindbada. Projekt bude mít tři věže, zahrnuje obchodní část a hotel. Věže budou od sebe vzdálené 450 metrů přímo na na Dubai Creek. To bude zahrnovat klimatizované věže, mosty s pohyblivými podlahami, příjezdovými cestami a parkovištěm.

9) Al Mamzar Beachfront
Další projekt vyroste přímo u pláže za 10 miliard. Projekt, který se rozprostírá na devíti milionů čtverečních stop, bude mít 4000 bytových jednotek, 300 hotelových pokojů, 250.000 čtvereční metrů maloobchodních prostor a 3.5000 stop plochy  plantáží. Práce na projektu budou zahájeny do začátku příštího roku.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.