Header Ads

Tady běhá text
recent

Způsoby jak někoho zablokovat na Facebooku

Už víte, jak zablokovat pozvánky do aplikací her farmaření padajících kostiček a podivných aplikací s reklamou? Otravuje vás někdo komentáři na zdi nebo u fotek? Šmíruje vás někdo, koho ani nemáte v přátelích? Existuje jednoduché řešení - Uživatele můžete zablokovat.  Co daný člověk, kterého na Facebooku zablokujete už neuvidí?


Nedávno mě začala na Facebooku otravovat komentáři jedna bývalá kolegyně, která, jak to říct slušně, byla hodně pomlouvačná.  Ani v přátelích jsem jí neměl. Sama si dávala tu práci mě pokaždé vyhledat. Už jsem s ní nic nechtěl mít společnýho a tak jsem jí jednoduše "zbavil". To se může stát komukoli. Jak tedy někoho na Facebooku zablokovat?

Řešení, jak se zbavit přátel a lidí na Facebooku?

Řešení je jednoduché. Uživatele můžete zablokovat a zrušit vzájemné přátelství nebo daný člověk nemusí být ani ve vašich přátelích a stejně jej zablokujete. "Tím dané osobě zabráníte, aby s vámi zahájila konverzaci nebo viděla příspěvky, které zveřejňujete na svém profilu Timeline." (Facebook nápověda) 

Zde jsou 3 způsoby, jak někoho na Facebooku zablokovat a doslova se daného člověka "zbavit".

1) Odebrat z přátel a zablokovat na Facebboku

Pokud chcete někoho, koho máte v přátelích odebrat z přátel a i zablokovat, následujte následující instrukce ve Snagitech z mého profilu.

První co, tak si najděte v přátelích daného člověka, kterého chcete vymazat a zablokovat. Přejděte na jeho/její profil.

Následně klikněte na tři tečky na profilu daného člověka, kterého máte v přátelích a klikněte na "blokovat".


Potvrďte. Mějte na paměti jediné. Pokud někoho smažete a zablokujete, taková osoba již nebude moct:

  • zobrazovat si vaše příspěvky, které přidáte na vaši Timeline 
  • označovat vás na fotkách a událostech a v příspěvcích
  • zvát vás na události a do skupin 
  • zahájit s vámi konverzaci 
  • přidat si vás jako přítele na Facebooku

2) Zablokovat cizího člověka na Facebooku

Tento způsob je spíše prevencí, nebo to může být i příklad, který jsem osobně uváděl na začátku s mou bývalou vlezle sprostou bývalou kolegyní.

První co, jděte na Hlavní stránku (na Zeď - to je pitomej název, teda... ) Klikněte na malý zamčený zámeček v pravém horním rohu a zobrazí se vám tohle menu. Klikněte na třetí možnost: "Jak někomu zabránit, aby vás obtěžoval"


Do vyhledávacího políčka zadejte jméno člověka, kterého chcete vyhledat a následně na Facebooku zablokovat.  A potvrďte. Taaaak a je to hotový! Oddělali jste někoho na Facebooku, tedy abych byl slušný, zablokovali.


Všimněte si, že pod vyhledávacím políčkem máte možnost zobrazit si vaše všechny zablokované lidi. 

3) Odebrat z přátel, blokovat a zrušit blokování - vše z jednoho místa

Kliknete-li na tento odkaz (je i zde: https://www.facebook.com/settings?tab=blocking ) dostanete se na váš osobní přehled všeho zablokovaného. Jedná se o jednoduchý přehled zablokovaných aplikací, lidí, pozvánek na události, aplikací a stránek. Z této stránky můžete i vše naráz spravovat. Tedy blokovat a zpátky odblokovávat výše zmíněné.A pokud ani to nepomůže .... HELP! Jděte na podporu Facebooku (Centrum nápovědy Facebooku). I tam najdete užitečné info o tom, jak někoho na Facebooku blokovat. Zde je odkaz na Centrum nápovědy Facebooku: https://www.facebook.com/help/131719720300233/


Byl tento tip užitečný? Napište něco v komentáři!


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.