Header Ads

Tady běhá text
recent

Post apokalyptické sci-fi Extinction 2015

Dnes jsem narazil na zajímavé postapokalyptické sci-fi - Extinction. Extinction rozhodně nepatří k velkorozpočtovým filmům, ale předčí vaše očekávání, věřte mi. Nečekejte velkolepé scény jako z Šíleného Maxe 2015) nebo z Resident Evil (2002), nicméně zaujmout může trikama, exteriérama a i samotným komorním dějem na malém prostoru. 

Lidé vymírají. Před devíti lety se objevil virus, který se šířil jak zběsilá nákaza ve filmu 28 dní poté (2002) nebo ze Světové války Z (2013), no zombie hadr. Děj se přesune rychle o devět let dopředu k třem, potažmo následně 4 přeživším.

V domnění, že "nakažení" tvrdou zimou vymřeli, pohrává si otec malé Lue s myšlenkou, že je vlastně po všem. Pravda je omyl. Roztržka mezi oběma muži, které je dovedla k nevraživé nekomunikaci, se změní po napadení jednoho z nich novým monstrem, které se z nakažených vyvinulo, opět v partu bojující proti monstrům. Děj filmu Extinction je plný komorního napětí jedné místnosti malého prostoru a napjatého vztahu obou mužů s malou holčičkou Lue mezi. 

Možná tentokrát monstra řežiséra Muguela Ángela Vivase z městečka Harmony, kde se vše odehrává, zaujmou novým orgánem radiolokace na spáncích, která jim nahradila zrak. Komorní děj plný slepých a přihlouplých monster trochu zklame.

Za chvíli jsou desítky monster okolo jejich opevněného domu, začíná boj o přežití ... A zmizí monstra, když Lue zavře oči? Nechte se překvapit!

Trailer k sci-fi filmu Extinction 2015 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.