Header Ads

Tady běhá text
recent

Google má problém: BMW, ne Google, vlastní obchodní značku Alphabet a i doménu Alphabet.com

Všichni v posledních dnech změrčili, že Lary Page již není ve vedení Google, a že Google vlastní nyní hodlingová společnost Alphabet. Alphabet je mateřskou společností i ostatních firem, které spadali pod značku Google. Google má však zcela zásadní problém, BMW, ne Google, vlastní obchodní značku Alphabet a i doménu Alphabet.com. Říká se dvakrát měř a jednou řež. Nicméně tohle Google těžce nezvládl, protože BMW se své obchodní značky vzdát rozhodně dle posledních reakcí nechce.


Vznikla Umbrella corp. společnosti Google


Vytvoření mateřské společnosti Alphabet, holdingové společnosti v čeles s Larry Pagem a Sergey Brinem, kterou je Google vedle ostatních společností je nyní součástí, může nalákat ohromené množství nových investorů.  Pod Googlem si musíte umět představit celou desítku společnstí: Nest, Calico, Google Capital, Fiber, Google X, Sidewalk Labs, YouTube, Google Venture a všechno co známe z Google účtu, včetně Google Auto.

Google má nicméně investice ve velkých značkách. V letech 2010 až 2015 Google Ventures investoval do níže uvedených společnsotí:


K vytvoření mateřské společnosti Google vedlo nejspíše několik důvodů. Jednak se Lary, jeden ze zakladatelů chce věnovat více věcem - včetně robotiky a AI a spekulovalo se i o tom, že Google pokukuje po koupi Twitteru.

A teď k problému BMW vs. Google

Globální německá firma BMW je zřejmě méně potěšena touto událostí. Je to prý problém názvosloví: německá automobilka vlastní ochrannou známku Alphabet (v překladu z angličtiny "abeceda") a název též je majitelem domény alphabet.com, a nemá zájem o prodej ani jednoho z nich. A tohle Google podělal.

A co je Alphabet od BMW?

BMW má dceřinou společnost Alphabet, která zajišťuje pronájem a správu vozidel v balíčcích pro korporace. Problém je i v tom , a to naznačuje i tupost Googlu, že BMW Alphabet je "velmi aktivní" v rámci své činnosti, a oznámila, že nebyla informována o reorganizaci společnosti Google a ani už ne o plánu oznámení vytvoření mateřské společnosti Google pod stejným názvem. Kromě toho, automobilka dosud nezískala žádné nabídky pro používání jména ochranné známky nebo domény (The New York Times).

Porušil Google mezinárodní právo založením mateřské společnosti Alphabet?

BMW uvedlo, že je v procesu určování toho, zda došlo k protiprávnímu jednání. Právo ochranných známek duševního vlastnictví není černobílé - podle patentu Spojených států a Úřadu obchodních známek, dva subjekty mohou používat stejné značky chráněné autorskými právy, pokud využití neuvádí zákazníky v "omyl". Nicméně tato samostatná akce Googlu by mohla být háček a to s projektem Google auto, která samozřejmě patří pod mateřskou společnost Alphabet.

Nevím, proč Google takhle jednal, automobilku BMW snad koupit nechce, takže beru za to, že to je kopanec jako hrom.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.