Header Ads

Tady běhá text
recent

Pozor, střední třída v Číně utratí v roce 2020 2 trilióny dolarů!

Čína roste a s ní i apetit ve spotřebě. V Číně se vytváří velice markantní rozdíl mezi střední třídou ("high speed") a jejich pomalými protějšky ("low speed"). Rozdíl v růstu v násůledujících 5 letech jej gigantický. V číslech spotřebuje - tedy utratí high speed třída přes 2 Trilióny dolarů (2.000.000.000.000 USD -  49,599,118,150,126.00 CZK!!!) Otázkou jsou zdroje, které jsou pro takovouto hladovou Čínu v současnosti nedostatečné.

Tento graf z nedávného článku, Boston Consulting Group s názvem, Příběh dvou čínských spotřebitelů, poukazuje na divergenci spotřebitelů v Číně mezi bohatých, střední třídou "high-speed"  a jejich "low-speed" protějšky, kteří uvidí jen malý nebo vůbec žádný růst příjmů v průběhu příštích pěti let.

Zdroj: www.resonancechina.com
Zpráva zdůrazňuje význam rostoucí třídy spotřebitelů Číny, ale také zdůrazňuje, že je třeba vytvořit jedinečné strategie, které se zaměřují na vysokorychlostní spotřebitele - střední třídu, kteří přijaly elektronický obchod za svůj a tento eCommerce trend se bude v roce 2020 šířit až přes 615 měst.  [BCG]

Čínská spotřební síla v 2020 a vyčerpaná kreditka jménem Země.

Pro vaši představu, co jsou 2 trilióny dolarů, koukněte se na Pagetutor.com,  kde se vám tato suma celá graficky zobrazí.  Přičtěte si i spotřební sílu ostatních států:

  • Spotřeba energie má narůst v roce 2040 o 56% (zdroj Bloomberg.com) zejména v rozvojových státech Asie
  • Spotřeba fosilních paliv má narůst v roce 2020 na dvojnásobnou spotřebu (zdroj timeforchange.org)  než dnes, ať přidáte všechny nové alternativní zdroje, které chcete.

Mě osobně děsí fakt, že stejný hlad po spotřebě není jen v Číně, ale kdekoli  po světě, připomenu Indii, připomenu státy Jihovýchodní Asie, Jižní Ameriky. Odkud chce svět všechny ty zdroje brát? A nebavíme se o desetiletích, bavíme se o reální době, které se všichni, co toto čtou, s velkou pravděpodobností dožijí, bavíme se totiž o následujících 5 letech!!

Nikdo se zde nebaví o uskromňování, nikdo se nestará o následující generace. Nikoho nezajímá co se stane, až se kreditka se zdroji jménem Země vyčerpá.
_______

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.