Header Ads

Tady běhá text
recent

Jednotná vlajka planety Země?

Před měsícem 22. dubna 2015 jsme slavili Den Země, který si připomínáme již od 70. let minulého století (více info na DenZemě.cz). Vzpomenuli jste si i vy? V této souvislosti se objevila i zajímavá iniciativa (na stránkách www.flagofplanetearth.com) prezentovat na vesmírných expedicích lidstvo pod jedinou vlajkou. A jsou zde i jiné hodně originální návrhy na vlajku pro lidstvo z planety Země? Jo, jo, jsou...:)

Proč ještě Země nemá jednotnou mezinárodně uznávanou vlajku? (I první úvodní obrázek je též návrh na mez. uznávanou vlajku Země  - Earth Society Foundation) No, vlastně vlajek má spousty, nicméně žádná není oficiálně uznávaná. Iniciativa "International Flag of Planet Earth" (na stránkách www.flagofplanetearth.com) vznikla na popud Oskara Pernefeldta, uměleckého designera ze Švédska, získává podporu z celého světa. Co na ni říkáte vy?

Mezinárodní vlajka planety Země (Oskar Pernefeldt)


Oskar Pernefeldt sám tuto vlajku v mém volném překladu popisuje takto:
"Modré pole představuje vodu, která je nezbytná pro život - i jako oceány pokrývají většinu z povrchu naší planety," "Vnější kruhy květiny tvoří opět ucelený kruh, který by mohl být viděn jako symbol Země jako symbol planety, a modrý povrch může představovat vesmír."
Na stránkách této iniciativy jednotné vlajky Země, naleznete pro ilustraci i reálné situace kosmonautů na Marsu nebo ve vesmíru. Zde je i video (na vimeo.com: "Construction of The International Flag of Planet Earth"), oficiální představení vlajky pro planetu Zemi.

Vlajka Země a sluneční soustavy (Reddit user thefrek)


Jeden účastník na Reddit.com, THEFREK, zašel ještě dál a navrhl celou evoluci vlajky Země a slunečního systému pro následujících 800 let. No, dle mého hodně nadsazené, že se lidstvo bude držet tak dlouho jediného konceptu a bude po celou dobu jednotné. Celou kolekci vlajek Země, naleznete zde na io9.com (Flag Designs for Earth & The Solar System in 2020 and Beyond)
Další návrhy vlajek pro planetu Zemi

Jaký návrh z internetu zaujal vás? Nebo snad jste navrhli vlastní vlajku Země? Přidejte to rozhodně do komentáře:-)


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.