Header Ads

Tady běhá text
recent

Po 15 letech jsem se stal klientem Googlu

Vzpomínáte na čas, kdy Google poprvé nabízel 1GB emailovou schránku? Tento vzor následovali i ostatní free emailové služby jako yahoo.com, live.com nebo i náš malý český seznam.cz. Tenkrát nikoho skoro ani nenapadlo, že kapacitu 1GB vesmíru emailové schránky kdy překročí. Již tenkrát jsem si i říkal, že tento obchodní model, je velice propracovaný. 


Nabídnout službu zadarmo a následně si po čase za to samé nechat platit. Kdo z vás dnes bude měnit emailovou schránku kvůli tomu, že je plná? Rozhodně se nad tím minimálně pozastavíte, protože na emailovou schránku toho je dnes navázáno tolik: online office (Google office, online Outlook), přihlašování, úřady, a já nevím, co ještě. Takže co s tím? 

Již týden se mi na liště prohlížeče objevovala lišta naznačující mi abych si buď “uklidil disk” nebo si přikoupit další prostor. Otázkou bylo, zda má cenu si vůbec nový prostor od Googlu pronajímat. Nicméně po pár minutách přemýšlení jsem si uvědomil, že na Googlu mám úplně vše – od fotografií, blogů, emailových schránek, online kanceláře, diáře, poznámek a já nevím co ještě, a to vše navázáno na mou emailovou schránku. 
Takže i já jsme dnes dospěl nakonec k tomu, že jsem si kapacitu mého prostoru u Googlu nechal zvětšit z 15GB na 100GB. Poprvé jsem si od Googlu kdy něco koupil, po 15 letech! Po 15 letech jsem se stal “platícím klientem” Googlu. 

Vím, že nejsem průměrným uživatelem služeb na Googlu, nicméně fakt je ten, že sem směřuje úplně každý uživatel Googlu – stát se platícím za služby, které roky již využívá. 

Trochu děsivé, nemyslíte?

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.