Header Ads

Tady běhá text
recent

Mám jedno vánoční přání...

Jsou Vánoce. A když se nad Vánoci zamýšlím, přiznávám, že je mi o Vánocích trochu smutno. Vánoční svátky jsou čas, kdy lidé buď darují hmotné dárky, aby ukázali svým dětem, příbuzným, přátelům, nepřátelům, kolegům, sousedům, že si "Vánoce" mohou koupit a tam Vánoce pro ně končí, nebo upřímně rozdávají pohodu, lásku, smíření, urovnání a soucit, otevřené srdce, aby hojily rány, spojovali odloučené, ukázali nenávisti, zlu, závisti a opovržení záda, setkali se s milovanými, rodinou, přáteli, zavzpomínali na loňský rok, co pomalu ulehá k spánku, aby se jednoduše spojili s duchem Vánoc a sdíleli jej s bližními. 

Vánoce se nedají koupit, Vánoc nebude příští rok víc, jen díky tomu, že v peněžence budeme mít víc peněz. Vánoce jsou o plnění nejniternějších přáních lásky a souznění, Vánoce jsou jen v nás samých.   
Mám jedno vánoční přání. A o Vánocích se přání prý plní, tak jej vyslovuji nahlas:
"Přeji si z celého srdce, aby lidé zahodili přetvářky a hry, aby láska vítězila vždy nad sobectvím a strachem, aby každý v prvé řadě dával, aby každý člověk toužil po usmíření s největším nepřítelem, aby život našich dětí byl na prvním místě a aby každý uviděl krásu a jedinečnost duše v každém z nás."
Štastné a veselé!


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.