Header Ads

Tady běhá text
recent

Antonio Banderas ve sci-fi filmu Automata (2014)

Na filmových plátnech se objevil další film na téma umělé inteligence. Vedle filmů A.I., Umělá inteligence (2001) a Já, robot (2004) s Will Smithem v hlavní roli a Ghost In The Shell (1995) je sci-fi film Automata na čele mého žebříčku filmů o umělé inteligenci. Ponurá atmosféra, jedinečný design robotů a osobitý příběh  s hlubokou pointou - to je sci-fi film Automata.

Píše se rok 2044 a Země je zdevastovaná, lidé žijí v pustinách v opevněných městech. Jacq Vaucan (překvapivě Antonio Banderas) je pojišťovací agent ROC Robotics Corporation, společnosti, která vyšetřuje případy robotů, kteří  porušují sami jejich primární protokoly proti změně (připomíná primární zákony robotiky Isaaka Asimova). 


To, co Jacq objeví, bude mít dalekosáhlé důsledky pro budoucnost lidstva a on si to plně uvědomuje. Jacq se střípek za střípkem vydává na stopu jedinečnému novému zdroji inteligence. Vedle vymírajícího lidstva objevuje život robotů, kteří si uvědomují, že žijí a bojují o svou vlastní existenci. Nová éra planety s vyspělým novým druhem se právě rodí.

Zachrání Antonio Banderas nově vznikající umělý život?

Trailer k sci-fi filmové novince Automata (20014)

 

Zde je pár obrázků z filmové sci-fi novinky Automata:
Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.