Header Ads

Tady běhá text
recent

5 hororů, které vás doslova zaživa sežerou zevnitř

Horory zrovna nejsou mou krevní skupinou, nicméně originální příběhem a nápadem nepohrdnu ani u hororů. Mám tři horory, které mě osobně děsí jen, když si na vzpomenu na jejich jméno. Zaříznou se, až musím skřípat zubama. A Čím se liší? Od ostatních se odlišují svým společným tématem - agresivního živá entita, kterou jen tak nic nepřemůže.

Pro inspiraci: pokud se chcete trochu bát až děsit, doporučuji mých top 5 hororových favoritů.

Zde je 5 hororů, které vás doslova zaživa sežerou zevnitř:

Splinter (2008) - v češtině "Pod kůží"

Hororový příběh Splinter není dějově nic moc. Má nicméně své děsivé kouzlo. "Mladý pár se vydává do divočiny, kde chce strávit romantický víkend – výlet se ovšem rychle mění v noční můru, protože jejich auta se zmocní uprchlý trestanec a jeho přítelkyně. Nikdo z nesourodé čtveřice, kterou svedla dohromady náhoda, si ale nedokáže představit strašlivou hrůzu, která na ně čeká u zapadlé a opuštěné benzínové stanice." (oficiální text distributora) Ta hrůza se jim pomalu začne dostávat do slova a do písmene pod kůži a zaživa je požírat.
- trailer k filmu Pod kůží ZDE.

Ruins (2008) - v češtině "Ruiny"

Horor Ruiny podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář. Americko-německo-slovenská koprodukce nás nás dějem zavede do Střední Ameriky. "Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře."
- trailer k filmu Ruiny ZDE.

The Thing (2011) - v češtině "Věc: Počátek"

Tento remake legendárního filmu Věc z roku 1982 je klasikou. Dle mého hodně zdařilý návrat klasiky. "Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, objeví v ledových hlubinách neobyčejné stvoření. Z objevu, který má obrovský vědecký potenciál, se však brzy stává vražedná hrozba. Vědci jsou nuceni čelit narůstající paranoii tváří tvář zcela neznámému tvorovi, který je schopen změnit se v dokonalou kopii jakéhokoliv živého organismu.(oficiální text distributora) "
- trailer k filmu Věc: Počátek ZDE.

Contracted (2013) - v češtině "Contracted"

Tohle je dost uhozený, nicméně, proč ne. Zde to rozhodně místo má. "Dvacetiletá Samantha žije společně se svou panovačnou matkou, ale nevychází s ní zrovna nejlépe. Jejich vztah je komplikovaný kvůli problémovému dospívání Samanthy, která všechny potíže řeší alkoholickými večírky a nevázaným sexem. Avšak po jedné noci s neznámým cizincem v autě se všechno změní. Ze začátku je přesvědčena že obdržela pohlavní nemoc, ale časem zjišťuje, že je to něco mnohem horší a nebezpečnější; něco, co radikálně změní celý její život." A o co jde?
- trailer k filmu Contracted ZDE.

Bug (2006) - v češtině "Brouk"

Posledním film není moc horor, ale stojí za to jej sem dát. I toto psychodrama, které přidávám do pětice těch nej, se vám dostane pod kůži: film Brouk. geniální, jednoduchý a zároveň děsivý příběh. "Náhodné setkání servírky Agnes s narušeným válečným veteránem Peterem se mění v horor, když jsou atakováni hordami brouků! Je to však skutečnost, nebo se stali oběťmi halucinací? Další snímek mistra hrůzy W. Friedkina, režiséra filmu Vymítač ďábla." 
 - trailer k filmu Brouk ZDE.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.