Header Ads

Tady běhá text
recent

Volat z pevné linky na mobil zdarma! Že to nejde? Ale jde...


Chcete volat z pevné linky na mobil zdarma? Nemusíte si pořizovat žádný tarif od žádného operátora, potřebujete k tomu pouze zlaté stránky a číst online noviny na idnes!V posledních 14 dnech se roztrhl pytel se službami volání ZADARMO. S touto novou službou přišel nejprve internetový deník IDNES a v hned v vzápětí portál Zlatestranky.cz.

Co teda ve skutečnosti nabízejí?
Obě zde níže uvedené služby jsou jeětě v testovací fázi, teda v BETA verzích, nicméně se z nich už nyní máme proč radovat.

Idnes.cz


Zpravodajský servr Idnes.cz a svých stránkách Klikni a Volej spustilo jako první tuto službu. Pokud se kouknete na ceny volání tak jsou velmi lákavé: SMS 0,90,- Kč, volání od 1,19,-/min Kč a to samé též v rámci EU a USA.

Výhody tohoto volání:
* Levnější volání až o 90% (to si zas tak jistý nejsem, že to těch 90% bude)
* Levné SMS, zobrazené tel.číslo (což oceňuji:-)
* Neměníte své tel.číslo
* Bez sluchátek a mikrofonu (tohle je asi nejlákavější)
* Neinstalujete žádný software
* Funguje i bez Internetu (což asi začne ohrožovat virtuální operátory, pokud se služba uchytí)
* Bez paušálu (omezení je, když nejste zaregistrovaní, pak nemůžete volat z mobilu)
* Volání není ZADARMO


Systém funguje velice jednoduše. Zadáte vaše telefoní číslo, z kterého budete volat, a cílové číslo, tedy to na které chcete volat. Pak už jen čekáte na prozvonění a spojení obou stanic.
Sice je max. délka hovoru 3 minuty, ale to dle mého stačí. Na žádné velké vykecávání to není. Pokud si ale uvědomíte, že průměrný hovor trvá 2,36 min., tak 3 min je dostačující doba na sdělení potřebného.
Pokud chcete o službě vědět více, koukněte se na SEM.

Zlatestranky.cz

Společnost Mediatel, která provozuje Zlaté stránky, spustila jako další podobnou službu - volání ZDARMA na mobil i na pevnou linku. Tato služba Click 2 Call (v překladu to samé co Klikni a volej) je na rozdíl od služby Idnes.cz ůplně ZDARMA.
To se týká volání přes telefon (mobil i pevná linka) i volání přes počítač. Omezení tu samozřejmě je: každý den můžete mít max. 7 uskutečněných volání během 15 minut nebo 15 volání z jednoho čísla za 24 hodin. Což není špatné.
Obrovskou výhodou tohoto volání je, že můžete volat i zadarmo právě na mobil. Platí to pouze sice pro čísla, která jsou ve zlatých stránkách uvedena, ale i tak to je obrovská databáze kontaktů mobilů, na které můžete volat úplně zadarmo.
Pro více informací o volání se Zlatými stránkami kliknětě ZDE.
Videonávod na používání volání ZDARMA se Zlatými stránkami naleznete ZDE.

Uvidíme, co se objeví dalšího a jaký úspěch dané služby budou mít. Berme to teď jako příležitost si vyzkoušet volání na mobil úplně zdarma, protože nic netrvá věčně, a i Mediatel z něčeho bude do budoucna muset žít a zprávy o tom, že to bude pouze z reklamy, mi připadají hodně za nos tahající. Nechme se tedy do budoucna překvapit.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.