Header Ads

Tady běhá text
recent

Moje příslušenství a aplikace co používám u Nokia E51


Asi půl roku mám Nokia E51 a jsem s ní vcelku spokojený. Malý manager s velice ocenitelnými funkcemi. Tenhle mobil jsem si vybral kvůli své eleganci a funkčnosti. Vyhrála u mě černá varianta, stříbrná a zlatá mi přišli moc vykřičené. Co teda ve svých útrobách Nokia E51, telefonu pro všechny, kdo hledají levnější, ale kvalitní smartphone s důrazem na organizaci času, práci a data skrývá?

Vybavení NOKIA E51
Jedná se již o telefon, který funguje i v síti třetí generace, je tedy určen i pro UMTS sítě. Mych 100 gramů černé elegance kvalitní konstrukce s kovovým rámem v sobě skrývá paměť 132 MB se slotem pro microSD karty (v balení ale není). Rád by jsem si jej ale časem rozšířil na 4GB, až bude třeba. Operační paměť je vcelku slušná: 83 MB RAM (48 MB volných po startu). Co se operačního systému týče, funguje E51 na S60 (Symbian 9.2 Series 60 3rd Edition Feature Pack 1) Před půl rokem mě vyšla s minimálním plněním 200,- na 4800,-kč. Sice jsem se rozmýšlel nad zlatou variantou od Petera Aloissona, ale 32.000,-EUR na variantu Terrazzo vskutku bokem zatím nemám.

Multimedia
V kanceláři oceňuji RSS čtečku, prohlížeč Word, Excel a Powerpoint, PDF prohlížeč, a funkci Push-To-Talk, kterou jsem před zakoupením Bluetooth používal hojně. PDFek jsem si již stáhl a nahrál do telefonu spousty, jediným problémem je malý displey, na kterém si toho moc nepřečtete.

Hudební přehrávač není dle mého sice nějak převratný, ale řekněme, že hudbu tenhle mobilní telefon přehraje. Zvládá formáty MP3, WMA, AAC, eAAC, WAV. Co se týče dalších audio funkcí, tak zde naleznete stereo rádio s funkcí Visual radio, JAVA 2.0 s podporou 3D, možností N-Gage her a i video přehrávač Real Player. Telefon podporuje i Wi-Fi (802.11 b/g), a VOiP technologii, kterou jsem však ještě neměl příležitost v mém telefonu vyzkoušet.

Pohotovostní doba a max. délka hovoru
Dle oficiálních informací o telefonu by v pohotovostním režimu měla E51 vydržet max.: 312 hodin a max. doba hovoru by měla být: 235 minut. Toto bych asi bral hodně s rezervou. Mám telefon neustále u ucha a tenle faktor u mě při výběru telefonu hraje podstatnou roli. Už jsem s telefonem zvládl i 4 hodiny plynulého hovoru, což je nad uvedenou hranicí.

Silná LED dioda upozorňující na nové události bliká pokaždé SMSce, mailu, zmeškaném hovoru celou minutu. Problikávání je vidět hodně dobře. Dioda je umístěna v horním levém rohu nad displayem.

Co se týče ovládání, velice oceňuji funkční klávesy, které jsou ovladatelné intiutivně. Velice rychle se dostanete do kontaktů, kalendáře, atd. Jedná se o velice pohodlné ovládání, které zvládáte jedním prstem.


Moje příslušenství k Nokia E51
Ježíšek mi k Vánocům přinesl Bluetoot Nokia BH 212, které umožňuje až 11 hodin hovoru. Žebrování na pružném třmenu Nokia BH-212 ve tvaru písmene U drží na uchu velice dobře a i se přispůsobí individuálnímu tvaru vašeho ucha. Ovládání hovorů jedním stiskem tlačítka je rychlé. Na bluotooth si můžete i upravovat hlasitost Nokia BH-212 je nástupcem populárních modelů Nokia BH-200 a Nokia HS-26W. BH 212 má zelenou diodu, která indikuje stav bluetooth. Aktivace samotného přístroje je opět jedním stiskem.


Moje aplikace v mobilu Nokia E51
Do telefonu jsem si ze začátku naintaloval několik aplikací, z nichž dneska aktivně stejně využívám pouze tři. Zde jsou:

Screensaver cClock
Aplikace cClock (ke stažení ZDE Velikost: 224kB) je výborný Screensaver, který si můžete individuálně přispůsobit dle vašich potřeb.
Nastavení se týká klasických hodin, datum, stopky, ikonky signálu a baterie, údaje v procentech, den v týdnu a týden v roce až po čínský horoskop a stopky.

U každé vlastnosti je navíc nastavitelný font (Nokia nebo digitální), tloušťka písma a velikost. Nakonec si můžete nastavit také rychlost posouvání po displeji a barevný režim, tedy bílé pozadí a černé písmo a nebo černé pozadí a bílé písmo. V nepodsvíceném režimu telefonu černý podklad rozhodně vynikne a na hodiny je na displeji dobře vidět.Ještě malá poznámka: nejnovější verze 1.21 (nachází se na odkazu v tabulce) se nemusí, narozdíl od předchozích verzí certifikovat a podporuje také češtinu.

Slovníky AJ-CJ, ES-CJ, DE-CJ
Slovníky jsou obousměrné a se slušnou slovní zásobou. Slovníky obsahují vedle hledaných slov i další spojení, které s výrazem souvisejí.
Stáhnout si všechny čtyři varianty slovníku, tedy is francouštinou můžete stáhnout ZDE. Názory na slovík pro mobil naleznete na stránkách Symbianportal.cz

To by bylo asi vše k mému černému diamantu E51. Pokud si sami chcete něco stáhnout do svého mobilu s podporou Symbian S60, doporučuji vám následující odkazy.


www.s60.cz
www.symbianportal.cz
www.symbian-nokia.cz

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.