Header Ads

Tady běhá text
recent

Máte své výdaje pod kontrolou? (aktualizováno)

Rádi byste měli své příjmy a výdaje pod kontrolou? Nebo alespoň si říkáte, že by to tedy alespoň tak mělo být? Spousta z nás dle mého kolikrát ani neví, za co přesně měsíčně těžce vydělané peníze vydává. Raději ani asi i nevědět:-) Nebo snad...


Pokud chceme mít své peníze pod kontrolou, měli bychom začít právě přehledem toho kolik chechtáků za co vydáváme a jaké máme na druhé straně veškeré vstupy - tedy příjmy. Dobrým začátkem pro představu - jak na tom tedy vlastně doopravdy jsme - je tedy vytvoření naší osobní bilance příjmů a výdajů.

K tomu, abychom takovouto osobní bilanci mohli vytvořit, potřebujeme přesná data. Ale sledovat měsíc zpátky, za co jsme asi před třemi týdny těch 1500,-Kč vlastně utratili, je skoro nemožné a asi si budeme těžko na dané výdaje vzpomínat.

Jak ale tedy na evidenci výdajů?
Máte dvě možnosti. Za prvé vzít do ruky tužku a papír a nebo použít nějakou tu aplikaci na výdaje, popřípadě si vytvořit výdajovou tabulku v Excelu. Nevím, komu by se do toho chtělo, mě ani moc ne. Spíše bych se snažil něco již vytvořeného někde najít a popřípadě si to stáhnout.

Já jsem nedávno narazil na velice zajímavé online aplikace, které se evidencí výdajů a příjmů zabývají. V českém prostředí se jedná o dvě služby: eVydaje.cz od Jakuba Brabce a madatidal.cz, kterou je spravována auditorskou a účetní firmou Pagina. Třetí online aplikací na osobní výdaje je služba sMoneybox.com.
Ptáte se jaké jsou mezi službami rozdíl a kterou spíše požívat? Popravdě rozdíly jsou zcela nepatrné, nicméně koukněme se na to. Dopředu upozorňuji, že obě aplikace jsou po registraci zcela ZADARMO.

eVydaje.cz O této službě se nejvíce asi dozvíte na stránkách z článku (Spustil jsem. Jo, evýdaje.cz) od samotného autora dané aplikace eVydaje.cz. Sám bych asi pouze zmínil jedinou velikou výhodu a to je mobilní verze této aplikace. Můžete si teda evidovat výdaje odkudkoli, kde je mobilní signál.

Co eVydaje.cz umí?
* Zaznamenat Vaše výdaje v různých měnových jednotkách,
* Přiložit k nim soubor - např. fakturu či jiný doklad
* Přehledně vše zobrazit a vytřídit
* Generovat grafy
* Exportovat data do Excelu
* Zasílat pravidelně první den v měsíci stručný přehled do emailu

Madatidal.cz
U této aplikace se mi líbí velice jedna věc, to je možnost třídit záznamy dle vašich finančních pohybů podle kategorií nebo poznámky ke kategorii, které můžete si upravovat a vytvářet. Zde se stránkování automaticky nastaví podle toho, jestli si prohlížíte týdenní, měsíční či jiná data. Inteligentní filtry jsou zde dobře aplikované. Nicméně oproti předchozí službě eVýdaje.cz chybí mobilní verze, což považuji za malý nedostatek, ale třeba časem.

sMoneyBox
Třetím a posledním systémem je SMoneybox.com, který funguje i v českém jazyce. Tento systém je asi nejvíce propracovaný z výše uvedených.

Z výhod oproti předešlým aplikacím bych asi uvedl následující:
* lehký design
* vícejazyčný přístup
* fórum pro podporu uživatelů a blog aMoneyBox
* přehledné souhrny
* vedení útrat v jakékoliv měně, což oceňuji asi nejvíce
* možnost vlastního filtrování a vlastního nastavení stránkování

Aplikace sMoneyBox je z všech tří uvedených systémů nejpropracovanější. Nicméně bych nerad předešlé dva projekty zavrhoval.

Co závěrem?
Všechny tři aplikace jsou velice jednoduché na ovládání a mohou komukoli usnadnit to, jak si udělat přehled ve svých výdajích a příjmech. Až si tedy budete chtít začít evidovat k nějakému projektu nebo příležitosti své výdaje, víte kam šáhnout. Tyto aplikace jsou první vlaštovky, tak doufejme, že jich bude do budoucna víc.

Přidat.eu záložku

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.