Header Ads

Tady běhá text
recent

Gmail.com: motivy freemailu od Google? Dokonalý email je venku!Gmail.com umožňuje změnit si motiv emailu dle vašich představ.

Dnes jsem se ráno probudil a chtěl se kouknout na maila a čekalo mě velmi milé překvapení. Gmail umožňuje změnit si motiv vzhledu emailové schránky! Jedná se sice jen o funkčně zcela nepodstatnou záležitost, ale ta potěší.

Na funkčnosti emailové schránky to nic nemění, což je jedna z nejpodstatnějších věcí, motivy se týkají pouze pozadí emailu a barev lišt a schránky. Více na oficiálním Blogu Googlu.

Motivů je zatím k dispozici několik - celkem 31 motivů, máte možnost vybírat ze zcela konzervativních a klidných až po ty divočejší jako třeba TERMINÁL.

Jak si nastavím vlastní Motiv vzhledu Gmail schránky?
Nastavit vzhled emailové schránky si můžete v panelu nastavení. Odkaz na Motivy je poslední v řadě:

Pak si jen vyberete vzhled, který se vám líbí. Je z čeho vybírat a každý si dle mého přijde na své. Pokud se Vám v obecném nastavení volba Motivů ještě nezobrazuje, musíte holt ještě počkat. I když se již tato možnost volby motivu mailu objevila u Gmailu už 19. listopadu, měl jsem jí sám až dnes ráno. Takže trpělivost. Google umožňuje přístup k tomuto nastavení postupně všem aktivním uživatelům Gmailu.
Mě nadchnul motiv Lesklý, jednobarevný, ne moc extravagantní - prostě dle mého gusta na emailovou schránku.

Poznámka: Všechny motivy freemailu byly vytvořeny Googlem, pouze tři byly navrženy externími designery: Phantasea Renewal navrženo Matthew Ferreirou, Summer Ocean Jim Honeycuttem, a Cherry Blossom Vania Sofandim.

Co mě doopravdy dostalo, je nastavení zeměpisné polohy vaší schránky k městu, kde se právě nacházíte.

Čím vším nás Google ještě překvapí? Je toho v poslední době hodně - zrychlení emailu a lading bar, ale dle mého k pozitivnímu. Nechme se překvapit k čemu tímto vyburcuje konkurenci Yahoo a Microsoft.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.