Header Ads

Tady běhá text
recent

Dělám věci na 100%

Dneska jsem si řekl, že začínám jinak. Dostal jsem včera SMS, kterou asi jen tak někdo dostat nechce: "Pokud to takhle půjde dál, končíme s Tebou." Nic příjemného. Ale pro mě tohle dneska bylo docela dobré trknutí - popostrčení. Vím, že dvakrát do stejné řeky člověk nikdy nevkročí, vím, že se můžu sám z mých vlastních chyb poučit.

Chce to razantní změnu

Když už se do něčeho pouštíte, musíte to začít dělat na 100%. Neznamená to, že tomu budete dávat 100% času, ani náhodou, ale že danou věc budete dělat se stoprocentním nasazením.
V minulosti jsem vždycky dělal spousty věcí, ale nikdy ne na 100%. Jsem v některých věcech maximalista, snažím se zvládnout a obsáhnout kolikrát víc, než sám můžu zvládnout. To vždycky vedlo u mě k tomu, že jsem nedělal nic na 100%.

Raději se věnovat podstatným věcem

Nevím, jestli jste tohle někdo z vás již zažil, že jste se div neroztrhli a ostatní si zatím v klidu dělali své, v tom horším případě ještě navíc po Vás něco neodkladného chtěli. Snažíte se stihnout tisíce věcí naráz, ale pokud přistoupíte na tuhle hru, vracíte se k jednotlivým úkolům a bodům několikrát, mám pravdu? Pak si sami sobě řekněte, kolik času doopravdy nad danou věcí trávíte - je to až o 300% víc času, než kdybyste tu věc zpracovali najednou. Bohužel, ale tohle si nikdy neuvědomíme.
Já jsem si v téhle souvislosti uvědomil jednu věc: Dělat pouze podstatné věci, ostatní delegovat nebo nedělat vůbec. Co si dneska již nezaznamenám do diáře, nedělám. Prostě jednoduše ne. Protože pokud je to důležité, tak si to do toho diáře stejně zapíšete, pokud ne, víme co s tím, ne?

Dělat 1 věc na 100% je daleko lepší, než 2 na 50%. Některé špatné zprávy jsou prostě občas dobré dostat, člověk si pak uvědomí důležité souvislovsti ...

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.