Header Ads

Tady běhá text
recent

Budu tě sponzorovat!


Peníze se dají obstarat různě, můžete si je vydělat, tvrdou prací, vyhrát třeba ve sportce nebo pravidelným sázením, ale i chytře. A jak?

Pokud vynechám ty nelegální možnosti, které vás určitě při čtení prvních řádků napadly, tak se asi někteří udiví nad nadpisem tohoto článku. Nu co, divte se. Vysvětlím. Pokud se pohybujete ve sféře, kde potřebujete určitý obnos na rozjetí nebo podporu své věci, projektu, organizace, atd., nezbývá vám mnoho variant, kam se obrátit. Nejedná-li se o komerční sféru, banka Vám nepůjčí.

Kde tedy sehnat peníze?
Nechte se sponzorovat. Sponzorství je jednou z variant, jak k vytouženému cíli dospět a získat tak peníze pro svou věc. Všichni ale víme, že zadarmo nic není. Každý očekává na druhou stranu přinejmenším nějaké zviditelnění, nebo zveřejnění své reklamy. Ale i to je kolikrát pro sponzora málo. Kolikrát je to doopravdy těžké, aby jste nějakého toho sponzora oslovili. Můžeme se setkat se třemi způsoby sponzorování:

- sociální sponzorin: kde účelem sponzorování není v prvé řadě reklama, ale kde jde o humanitární podporu v nouzi (nechápat jako dar).
- profesní sponzoring: finanční "rozjezd" druhé strany pro úspěšné podnikání, profesní růst, realizaci investičních záměrů. Předpokladem je i spoluprofit na profitu.
- komerční sponsoring:zde převažuje rovnoprávný vztah "něco za něco". Žadatelé o sponzoring mají možnosti nabídnout sponzorovi zejména reklamu nebo jiné protislužby.

Definice sponzoringu dle zákona o reklamě zní následovně: "sponzorováním se rozumí příspěvek poskytnutý s cílem podporovat výrobu nebo prodej zboží, poskytování služeb nebo jiné výkony sponzora." (§ 1 odst. 4, zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy)

Kde hledat sponzora?
Zde doporučuji na tomto místě stránky, které se sponzorství a hledání sponzorů věnují. Na www.sponzorujeme.cz naleznete celou řadu projektů, ale i sponzorů, kteří rádi nějaké ty volné finanční prostředky na klasický sponzoring uvolní. Oproti www.sponzoring.cz jsou stránky aktuální. Zajímavým projektem je i forum společnosti Media2000, s.r.o. na www.sponsoring.eu Případně koukněte na Google, zda tam něco zajímavého nenajdete.

Dokážete si představit i jiný způsob sponzorování?
Existuje ale i jiná cesta. Pokud máte zcela jasný cíl, jste ochotni pro danou věc něco udělat, vždycky nějakého toho svého finančního nebo hmotného mentora naleznete. Nicméně nápad, který se mi již delší dobou honí hlavou, budu v následující době realizovat, již jsem se rozhodl. Chci též někoho sponzorovat - sportovní klub, jednotlivého sportovce, sdružení, divadlo, uvidíme co se podaří:-) Nazývám to SaveSponzoring.

Co SaveSponzoring znamená?
Ušetřit náklady zájemci o sponzorský dar a zároveň jej zasponzorovat. SaveSponzoring je spíše více o dlouhodobější spolupráci se sponzorem, o systematickou dlouhodobou činnost zízkávání prostředků pro podporu daného cíle nebo záměru zájemce. Jej to zní spožitě. Pokud chcete vědět více, jak daný projekt zamýšlím, ozvěte se.

Vytrvalost a cílevědomost.
Je to jen a pouze o tom, co jste ochotni pro sponzoring udělat. Jak moc je pro vás daná věc důležitá, jak moc sponzorský dar vyhledáváte a potřebujete. Vždycky je to o kompromisech a rozhodnutích. A nezapomeňte, že i sponzorský dar není nikdy a nebude nikdy "zadarmo".


Zajímavé související články se sponzorstvím:
Jak realizovat své nápady, sny a touhy? | Co mi pomůže, když své nápady všude možně rozhlásím? | Nápady a sny o kterých musím mluvit! | Takže závěrečné rady k realizaci nápadů?

Přidat.eu záložku

24 komentářů:

 1. Dobrý den,
  rád bych touto cestou našel sponzora na vydání mé druhé knihy,ať už se jedná o firmu či soukromého dárce.Nabízím Vám možnost umístění Vašeho loga v knize, či jakého koliv Vašeho námětu či reklamy.Dále bude srdečné poděkování v úvodu knihy všem sponzorům, jenž se podíleli na vydání knihy.
  Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat pro případné další dotazy. djvolder@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý den.
  Jmenuji se Matěj Maryško a jsem ze Semil (Liberecký kraj). Jsem obyčejný kluk, který dlouho hledal, co by ho mohlo v životě bavit a
  naplňovat. K Downhillu jsem se dostal asi před třemi lety, kdy jsem se zájmem sledoval
  videa na youtube a obdivoval to „sjíždění z kopce na kole“. Neváhal jsem a šel to na nejbližší
  kopec zkusit. Zjistil jsem, že miluji rychlou jízdu a terén a pokaždé, když jedu, vytratí
  se všechny myšlenky, soustředím se jen na to, jak projedu tu následující zatáčku. Prostě
  mě to naprosto uchvátilo a já tomu propadl.
  Nestojí za mnou zatím žádné velké úspěchy, ale každým dnem na sobě pracuji a zlepšuji
  své osobní výsledky. Ještě jsem neabsolvoval žádný závod, protože nemám potřebnou
  registraci. Downhill je velmi nákladný sport, proto i touto cestou hledám možného sponzora. Momentálně jezdím na kole Mogoose Fireball. Není to pro Downhill nejlepší kolo, ale moje finanční a rodinná situace mi zatím nedovoluje pomýšlet na lepší. Ale bez ježdění si neumím představit svůj život.
  Rád bych se v budoucnu chtěl účastnit závodů. Mám velké cíle, a přestože vím, že to
  nebude jednoduché, jsem ochotný pro ježdění obětovat maximum. Bude to stát hodně sil,
  ale věřím, že to dokážu. A možná i s Vaší pomocí.
  Děkuji, že jste věnoval svůj čas přečtení mé zprávy. ( Kontakt: matej.marysko@seznam.cz )

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.miridia.cz/2013/07/budu-te-sponzorovat-ii.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, hledám finanční pomoc pro vydání mé knížky. Samozřejmostí je uvedení jména sponzora v knížce. Dohoda o dalších podmínkách možná. V případě zájmu mě prosím kontaktujte emailem: chory.j.s@seznam.cz.Těším se na možnou spolupráci.
   Děkuji a s pozdravem Petr Jančík.

   Smazat
  2. Sháním sponzora na jeden film ,který může vydělat velký obnos peněz po celé zemí...mužem být první ,kteří to vymysleli...více info d.h.1983@seznam.cz

   Smazat
 4. Dobrý den, hledám finanční pomoc pro vydání mé knížky a pro její reklamu. Samozřejmostí je uvedení jména sponzora v knížce. Dohoda o dalších podmínkách ( podílu na případném zisku apod.) možná. V případě zájmu mě prosím kontaktujte emailem: svetlanask@hotmail.com. Těším se na možnou spolupráci.

  OdpovědětSmazat
 5. jsem mladý chovatel zvířat a hledám sponzora i menší pomoc se cení děkuji malafarma77@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý den, ráda bych vydala sbírku básní, tak hledám sponzora. Můžete mě kontaktovat na mém mailu: machackova28@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý den, hledám sponzora pro dceru a její basketbal. Pro případ zájmu o bližší informace přikládám kontakt: lucie-marek@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý den, hledám dlouhodobého sponzora pro fotbalgolf. Je to sport, který k nám do Čech přišel před dvěma lety. Minulý rok jsem ho začal hrát i já. Zjistil jsem že to je sport ve kterém jsem se vážně našel a musím říct že mi vážně jde. Hned můj první úspěch bylo, že jsem se dostal kvalifikací na Mistrovství světa kde jsem z 300 účastníků skončil na krásném 7. místě. Dále jsem byl pozván na German open kde jsem skončil ze 180-ti účastníků na 10. místě. Dále jsem měl tu možnost si zahrát Mistrovství Evropy v Dánsku a tam jsem se dostal do finále mezi 45 nejlepších hráčů a skončil jsem nakonec na 33. místě........
  Po těchto zkušenostech by jsem chtěl i nadále pokračovat v tomto sportu, ale omezují mě finanční prostředky. Nemůžu si nadále dovolit výdaje na tyto cesty ale velice bych chtěl.
  V případě zájmu či dalšího dotazu zanechávám e-mail L.Jurajda@seznam.cz
  Případně že se ozvete Vám předem děkuji.

  OdpovědětSmazat
 9. Dobrý den,
  jmenuji se Zdena Karnerová a chystám se vydat knižní publikaci z oblasti výkladu karet, která by posloužila široké veřejnosti při orientaci pochopení sama sebe i chování okolí. Hledán tímto finanční prostředky pro realizaci tisku. Jméno sponzora v knize by bylo samozřejmostí, stejně jako dohoda o dělení zisku.
  V případě zájmu prosím o kontakt přes e-mail "karnerová@seznam.cz
  Děkuji a těším se. Zdena Karnerová

  OdpovědětSmazat
 10. Dobrý den, závodím profesionálně ve vodním slalomu na divoké vodě a to cca od svých 6ti let, je mi 20 let. Tento článek mě zaujal a měl bych zájem o tento sponzoring. Mohu poprosit o bližší info na email? hynekpechlat@seznam.cz Děkuji za odpověď, Hynek Pechlát.

  OdpovědětSmazat
 11. Dobrý den,

  jmenuji se Alena Sroková. Jsem 42 letá žena. Od svých 21 let jsem po úrazu páteře na invalidním vozíku.

  Bydlím v Hrabyni . V roce 2012 po smrti přítele jsem odešla z ústavního zařízení

  Mám zde v bytovém domě v areálu Rehabilitačního ústavu pronajatý byt.

  Ke své integraci a pomoci druhým lidem bych potřebovala být dostupnější dopravu. Letos jsem si zažádala Úřad práce o příspěvek na pořízení automobilu.

  Příspěvek jsem dostala ve výši 150 000 Kč. Tento příspěvek je určen na deset let.

  Ráda bych získala sponzora který by mi mohl přispět na vytoužený automobil.

  I když šetřím, a jezdím do práce tak není v mých finančních možnostech na nové auto ušetřit.

  Proto bych Vás chtěla požádat o možnou podporu na auto.

  Pracuji 18 rokem v neziskovém sektoru.

  Práce s tělesně postiženými mne baví, a ráda jim pomáhám..

  Pokud získám finance na auto, ráda a ještě víc mohu pomáhat. Jak ostatním lidem ve sdružení. Např, odvoz lékaře, úřad, návštěvu za kulturou, sportem, případně prací.

  Budu ráda za každou korunu.Nebo i sdílení. al-srokova@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 12. Dobrý den,
  sháním sponzora na motocross, sháním ho pro klučinu, kterého motocross velmi baví, jezdí jen kraje a amatér cup a bohužel se mu rozsypala motorka a není dostatek finančních prostředků pro plňění jeho sen. Beru ho jako mladšího brášku a mít na to peníze, abych jeho sen mohla dotovat udělám to (bohužel:-( ). Najde se nějaký nadšenec,který by pomohl se sponzorstvím toho sportu a zárověň udělal někomu radost? Pokud ano jaké jsou podmínky?
  Děkuji za případné odpovědi a sponzory.
  s pozdravem Fexová e-mail: sonca.fexova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 13. Dobrý den, Mám nápad ohledně podnikání ve směru webmarketingu, obchodování se steam předměty. V dnešní době je tento směr webmarketingu velmi oblíbený a vyhledávaný.
  Ale nyní k věci, co můžete získat? Reklamu na stránce s očekávanou návštěvností 20000 lidí denně a 150% ceny projektu. Pro více informací mi dejte vědět na E-mail: mikeslaur@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 14. Dobrý den jsem otec 2 děti a chtěl bych začít s podnikáním 7 let nabíram zkusenosti a koukám kolem sebe co jde změnit mám plán a chtěl bych ho uskutečnit pro více informací morepatrik@gmail.com dekuji

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 16. Ahoj jsme duo Daja a hledame sponzora .hudba je vsim co mam a je velmi tezke se nekam dal dostat bez jak rikam ja pomoci !!! Hrajeme folk rock pokud je tady nekdo koho zaujme inzeratek budem moc radi ;) 776830820

  OdpovědětSmazat
 17. Ahoj
              Jsme křesťanská organizace vytvořená tak, aby pomohla lidem, kteří potřebují pomoc, jako je finanční pomoc. Pokud tedy procházíte finančními potížemi nebo máte nějaký finanční potíže a potřebujete peníze na zahájení podnikání, nebo potřebujete půjčku na zaplacení dluhu nebo placení z vašeho účtu na začátku dobré dohody, nebo se snažíte získáte půjčky od domácích bank, kontaktujte nás dnes, e-mailem pastorwilliams1211@gmail.com, protože Bible říká: "Lukáš 11:10 Každý, kdo žádá, přijímá, hledá, a kdo klepá, dveře se otevírají. Nechte tuto příležitost vynechat, protože Ježíš je dnes včera stejný a navždy víc. Prosím to vážně a Bůh se bojí lidí.

  OdpovědětSmazat
 18. Dobrý den,jmenují se Pavel Hladík a hledám sponzora který by muj tři člený tým sponzoroval na rybářských závodech. Dali jsme dohromady tým tří rybářů co se věnují jen kaprařině,byli jsme teď na prvních závodech a hned jsme bojovali o zlato,nakonec jsme skončili druzi a získali jsme kvalifikaci na konečný závod. Příští rok by jsme chtěli se dostat na vedsi závody mezi elitní kaprařskou špičku ale nejsme žádný boháči jsme obyčejný chlapi co si to zvidelku nemohou dovolit zaplatit startovny.Chceme se věnovat vice závodům a tak schanime sponzora.

  OdpovědětSmazat
 19. Dobrý den, hledám sponzora pro zápis do České knihy rekordů. Jedná se o žulovou kaskádovitou fontánu. jcarek@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 20. Zdravim,shanim seriozniho sponzora na vybudovani luxusni solne jeskyne,welness,koupani,ubytovani v turisticky vyhledavane lokalite s vyhledem na hrad (varianta A kdyz se sezene dost prostredku na realizaci).Varianta B -luxusni kemp. Vice info osobne.Kontakt:xenei@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 21. Dobrý den, sháníme sponzora pro náš časopis o náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3. Cílem "Náměsíčníku" je podpořit a zviditelnit jedinečnost náměstí Jiřího z Poděbrad a jeho blízkého okolí a stávající trend spočívající v setkávání občanů na kávě, při kulturních akcích či nakupování na farmářských trzích. Kromě kulturních a společenských akcí máme v plánu seznamovat čtenáře s historií náměstí a jeho okolí, informovat o sociálně prospěšných projektech, vzdělávacích programech a volnočasových aktivitách. Hlavní myšlenka projektu spočívá
  v podpoře osobního setkávání místních obyvatel ve vzájemné toleranci a přátelském soužití.
  https://www.facebook.com/namesicnik/ kontakt: na-mesicnik@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 22. Dobrý den,
  Jmenuji se Nikola Stará (19), závodně jezdím motocyklovou disciplínu Supermoto za Miraracing team se startovním číslem 68 na motocyklu Husqvarna FC350 2016.
  Proč vlastně potřebuji podporu? Jezdím jak Mezinárodní mistrovství České republiky, tak i Rakousko a Německo. Minulý rok jsem se kvalifikovala na Mistrovství světa Národů, bohužel jsem si týden před závodem zlomila klíční kost. Supermoto je opravdu hodně finančně náročný sport, pokud si nenajdu sponzora, nebudu moci dále pokračovat v takovém rozmezí a jestli vůbec.
  Na oplátku za štědrost je možno dát vaše logo na kombinézu, motorku i bannery. Také je možno být viděn v televizi na pořadu „Svět motorů“, kde jsou vždy závody a rozhovory ke shlédnutí. Sociální zviditelnění a veřejné poděkování samozřejmě k tomu také patří.
  Předem děkuji za přečtení, třeba následnou odpověď.
  Kontakt: Nikola.stara98@seznam.cz, insta: Niki_68s

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.