Header Ads

Tady běhá text
recent

5 základních SEO tipů pro začínající blogery

Sice bych se asi nenazýval SEO odborníkem a ani expertem, ale rád bych přidal pár SEO rad a tipů, na které jsem narazin na internetu sám, když jsem si zjišťoval něco o optimalizaci pro vyhledávače (SEO) mého vlastního MIRIDIA blogu.

O optimalizaci stránek pro vyhledávače (SEO) toho bylo již mnoho napsáno, doporučuju starší publikaci od Radima Smičky: Optimalizace pro vyhledávače SEO, to je pravda. Zde jsou dle mého ty první kroky, na které byste měli dávat pozor, pokud se chcete zabývat optimalizací svého vlastního blogu. Nicméně bych tyto rady a tipy nazval ne jen pouze SEO tipy a SEO rady pro váš blog, ale obecné rady pro budování úspěšného blogu.

1. Všemu vévodí obsah

Pokud byste neměli chuť vůbec se o ostatních bodech těchto SEO tipů a rad vůbec bavit, věnujte alespoň tomuto bodu patřičnou pozornost, protože je tím nedůležitějším. U ostatních bodů může být váha významu dané rady bloger od blogera odlišná.

Kvalita vašich příspěvků je to, co dělá váš blog právě tím "vaším blogem". Kvalitní příspěvky vás odlišují od ostatních blogerů a webů. Pokud se sám kouknu na mé články, tak k těm nejčtenějším, tedy nejoblíbenějším patří právě ty, na kterých jsem távil nejvíce času psaním, přípravy a studováním daného tématu.

A jak poznáte kvalitní obsah příspěvku na vašem blogu? Pokud naleznete někoho, komu váš kvalitní příspěvek/článek jakýmkoli způsobem pomůže a váš čtenář jej bude chtít sdílet v rámci své komunity s ostatními - odkážou na váš článek, komentují daný příspěvek pod článkem, atd., můžet říci, ano, toto je kvalitní příspěvek. A nebojte se i negativních reakcí, i ty jsou dle mého pro váš blog dobrým přínosem, a pomůže vám zvyšovat ranking blogu.

2. Nadpisy, nadpisy, nadpisy

Existuje mnoho věcí, nak teré byste měli brát v potaz v případě nadpisů. Google dává zvláštní pozornost nadpisům, takže dejte si s nimi ten čas a práci taky. Zde je pár tipů:

Pokud se na nadpisy díváte ze SEO perspektiy, nepoužívejte jméno blogu v nadpisu žádného článku, to pouze oslabí vaše klíčová slova. Ale pokud chcete vytvořit ze svého jména blogu značku, může mít název blogu v nadpisu příspěvku opačný účinek.

Zadalší mějte na paměti, že klíčová slova, které použijete na začátku nadpisu, mají větší váhu než slova na konci nadpisu.

Zvolte vždy jedno slovo nebo slovní spojení, které je klíčové v nadpisu vašeho příspěvku. Toto slovo nebo spojení by mělo zaujmout na první pohled. Pište nadpis článku tak, jako byste byly zaměstnáni v Lidovkách a připravovali titulní stranu výtisku.

3. Odkazujte na internetu na svůj blog

Odkazy z jiných blogů nebo stránekna váš blog jsou pro SEO optimalizace klíčovou záležitostí, ale je kolikrát obtížné je získat. Začněte jednoduše odkazovat na váš blog z jiných blogů, doporučuji z blogů, které sami čtete, nebo na nich přispíváte. Na začátek to mohou být odkazy na vlastní blog v komentářích u článků na partnerských, tedy vámi oblíbených blozích, na kterých jste sami aktivní.

Většina těchto odkazů na váš blog vám přivede spousty nových návštěvníků, což vám při SEO a rankingu rozhodně v pozitivním slova smyslu pomůže.

Nebuďte posedlí, abyste získávali odkazy na váš blog - raději se soustřeďte na psaní skvělých příspěvků na blogu, odkazy přijdou časem. Ale mějte toto též na paměti - odakzy na váš blog jsou důležité a zvyšují váš rankig, přivádí nové návštěvníky a pomáhají vám při SEO blogu.

Nebojte se odkazovat na tématicky podobné články na jiném blogu nebo stránce přímo v příspěvku. Jakýmkoli odkazem, který budete mít na svém blogu ve vašem příspěvku, též zpestříte článek pro čtenáře.

4. Čtenáři plodí čtenáře

Toto sicenení SEO technika, ale jak jsem na začátku již uvedl, nejedná se pouze u mých tipů a rad pouze o SEO a toto hraje důležitou roli. Čím více čtenářů máte, tím snadněji je váš blog k nalezení ostatním čtenářům. Můžeme zde hovořit o efektu sněhové koule. Čtenáři přivádějí další a další čtenáře ze svých vlastních sítí a známých, kamarádů, atd. Proto je i dobré k tomuto využívat sociální sítě jako je Facebook.com nebo Twitter.com. Odkazují na vás, tweetují o vás, posílají emaily svým přítelům, doporučují váš blog dál... atd.

5. Předpokládejte co a jak budou lidé vyhledávat na internetu

Pokaždé, když píšete článek, dívejte se automaticky na výrazy, které lidi ve vyhledávačích na dané téma vyhledávají. Protože pokud správně odhadnete a použijete výrazy a spojení ve svých příspěvcích na blogu, zajístí vám to dobrou pozici ve výsledcích ve vyhledávačích. Existují i generátory klíčových slov, seznamy klíčových slov na daná témata, atd. I Google má svůj nástroj pro klíčová slova: Nástroj pro návrh klíčových slov. Existují samozřejmě agentury, které přímo upravují texty obsahu webů, taky aby obsahovaly určitá klíčová spojení v určitém počtu, atd. Nicméně pro blogera je spíše důležitější dle mého vlastní osobitý obsah.

Jedná se o pár rad, které rozhodně do začátku blogování mohou pomoci každému k růstu a popularity vašeho blogu. Nicméně je spousty dalších možností, jak získat relevantní čtenáře. Všechno se zde počítá. Každý bloger si najde tu svou cestu a svůj způsob, ale do začátku se hodí jakákoli rada každému.


Pokud bych to měl shrnout vše do jedné věty, tak pište kvalitní příspěvky a sdílejte je s ostatními.

Přidat.eu záložku Print


1 komentář:

  1. Určitě nejvíce musím souhlasit s prvním bodem, který je naprosto nejklíčovějším aspektem dobrého SEA

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.