Header Ads

Tady běhá text
recent

NASA: Postavíme Exterprise ze Star Treku s warpovým pohonem!

Harold White pracuje v NASA od roku 2010 k vytvoření warp pohonu, který umožní kosmické lodi cestovat rychlostí rychleji než světlo(téměř 300.000 km za sekundu). White, který stojí v čele NASA tohoto týmu, hovořil o jeho konceptu lodi na konferenci na podzim loňského roku. Ale zájem o jeho projekt dosáhl nové úrovně tento týden, když představil obraz toho, jak by mohlo vesmírné plavidlo Enterprise s warpovým pohonem vypadat. Enterprise jednoduše doopravdy žije!


Design lodi vytvořil umělec Mark Rademaker. Obrázky ukazují technologicky podrobný model kosmické lodi, která by neměla mít zase tak moc s lodí ze "Star Treku" společného. Pro tuto chvíli je možná zajímavý fakt, že warpový pohon je možný pouze v televizi a ve filmech, jako je "Star Trek" a "Star Wars". 


Vědci jako Harold White se nicméně této myšlenky chytili. Ze zcela spekulativního nápadu se začíná tomto pohonu skutečně pracovat. A předpokládaný čas, kdy se s warpovým pohonem budeme moci setkat je v řádech desetiletí. Tento model kosmické lodi pojmenovali IXS Enterprise, po lodi kapitána James T. Kirka ze seriálu "Star Trek". 

S warpovým pohonem se dostaneme k dalším hvězdám, ke vzdáleným galaxiím. Warpový pohon využívá hvězdy jako takové a pracuje na principu ohýbání prostoru jak před tak i za kosmickou lodí. To v podstatě umožňuje prázdnému prostoru za plavidlem se rozšířit, což způsobuje ve stejný moment tlak ze zádi lodi a tlak na přídi ve stejnou dobu. Koncept je podobný jako u eskalátoru nebo u pohyblivého chodníku. A to nejzajímavější na tomto konceptu je, že neexistuje žádný rychlostní limit na expanzi a kontrakci vesmíru. 

Lidstvo může skutečně najít způsob, jak obejít způsob, jak překročit rychlost světla. Vzhledem k tomu, že cestování do vesmíru je velmi omezené vzhledem k existujícímu stávajícímu pohonu, by taková technologie otevřela možnost průzkumu celého vesmíru. To by mohlo umožnit studium nejvzdálenějších koutů vesmíru, jeho částí, které vědci kdysi považovány za nepředstavitelné za hranicí naší reality.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.