Header Ads

Tady běhá text
recent

5 signálů, že jste s tou špatnou osobou


Pochybovat o partnerovi je zdravé a normální. Přesvědčovat se nicméně, že on nebo ona je ta správná a že holt něco musíme vydržet, je už na zamyšlení. Jak poznáte, že jste s tou správnou osobou? Kdy jsou pochyby ještě zdravé a kdy to je už moc? Zde jsou některé otázky, které vám v tomto mohou udělat jasno.

Zeptejte se sami sebe na těchto pět otázek, když už začnete vnímat toho druhého s pochybami, zda si váš vztah zaslouží vaši trpělivost a snahu: 

1. Dělá váš vztah váš život ještě horší, celkově? 

Rychlý způsob, jak zjistit, zda jste ve zdravém vztahu, je zeptat se sami sebe, zda osoba, se kterou chodíte, dělá váš život lepší. Zdravé vztahy mají naše životy dělat lepší. Když necháme lidi okolo sebe nás týrat a tahat dolů, je to drahá cena za život, tak jak jej vedeme.

2. Bojíte se neznámého? 

Báječné časy na vás čekají za vaší komfortní zónou. Tak i procítíte naplno váš vlastní život a uvědomíte si, že žijete. Vše je ve vaší důvěře v nejlepší dny před vámi. Ano, neznámé je pro někoho děsivá představa. Bez odhodlání vydat se novou cestou nicméně vztah začne skomírat a rozpadne se. Pokud se ve vztahu nic neděje, začnete hledat jinde. A co je ještě děsivější je, že se tím jen vzdáváte své ho vlastního štěstí. 

3. Nutí vás váš vztah k tomu, abyste se stali někým jiným? 

Pokud se někdo snaží vás změnit, ani si nezaslouží váš čas.   Vlastně chce chodit úplně s někým jiným, než jste vy. Raději hledejte dál  a najděte někoho, s kým budete společně bojovat, užívat si a prokousávat se životem.  Buďte sami sebou a budete šťastní. Přetvářka vás nikam nedovede a ani představa pana nebo paní dokonalé.

4. Zdržujete se toho, abyste se jakkoli rozhodli? 

Zpětně mohu jasně identifikovat první náznaky, že byly některé mé vztahy nezdravé. Něco, co mi prostě řeklo: Uteč!  A jedním z nich je i moment, kdy jsem se začal zdráhat rozhodovat se. Můžete ušetřit drahocenný čas a emocionální zmatek, pokud včas řeknete dost. Pokud to teď čtete, porovnejte si všechna důležitá rozhodnutí, která jste ve vztahu udělali, zda jsou v souladu s vámi samotnými. Posunula vás dál? 

5 Obětujete svou životní vitalitu vašemu vztahu?

Pokud vaše osobnost ve vztahu září normálně, je to super. Cítíte-li se opačně, tedy, že jste bez energie, pouze v každodenní šedi, zamyslete se nad tím, zda vám tento vztah  za to stojí. Na určité úrovni všichni víme, kdy ještě sneseme chování druhého a kdy už to nesplňuje naše osobní standardy. 

Závěrem ještě jedna věc. 

Není špatné, že si takovou věc uvědomíte, jednoduše je každý na své cestě životem na odlišné cestě růsty a vývoje. A litovat můžeme pouze vztahu, který máme sami k sobě. 

Učíme lidi, jak se k nám mají chovat podle toho, jak se sami cítíme a jak vnímáme své vlastní okolí. Co vyzařujeme, to také dostáváme. To nás dělá, jací jsme.  A jakmile uděláte rozhodnutí, aby jsme se cítili lépe, jsme ochotni udělat i takovouto velkou změnu - jít zase o kus dál.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.