Header Ads

Tady běhá text
recent

2195 - rok, který bude posledním. Máme sebedestrukci v genech?


Od počátků věků se člověk díval na oblohu. Od počátku věků, člověk vzhlížel k obloze s touhou dotknout se bohů. Během posledních pár set let si lidstvo vyzkoušelo od genocid, celosvětových válek, pokusů o náboženskou, politickou či ekonomickou hegemonii téměř vše, co by vedlo k ovládnutí ostatních na Zemi. Nedospěli jsme ještě k bodu, abychom se opět podívali ke hvězdám s větším respektem a touhou o pochopení nás samotných. Nedospěli jsme. Máme vůbec šanci dospět?


"Všechny civilizace se buďto obrátí ke hvězdám nebo zmizí z povrchu existence." ~Carl Sagan 

A co tento scénář?
  • 1609 - Galileo Galilei objevil 4 měsíce obíhající okolo planety Jupiter (světová populace 706 miliónů) 
  • 1957 - je vypuštěna první umělá družice Sputnik (světová populace 2,86 miliard) 
  • 1969 - člověk přistál na Měsíci (světová populace 3,6 miliard) 
  • 2009 - na oběžnou dráhu Země je vynesen Keplerův teleskop, který má pátrat po planetách podobných Zemi (světová populace 6,76 miliard) 
  • 2039 - Čína otestovala první antiprotonovou gravitační bombu, účinky jsou devastující (50 násobek vodíkové bomby) a překonaly očekávání (lidská populace 7,22 miliard) 
  • 2050 - lidé spotřebují o 70% více energie než na začátku 21. století(světová populace 9,82 miliard); vrcholí energetická krize 
  • 2153 - soukromá sonda Cassiopeia přistává na planetě Corroa v souhvězdí Vegy (světová populace 24,35 miliard); je nedostatek potravy a vody, Nejmocnějším ekonomickým subjektem je Asijský trojúhelník (Čína, Indie a Rusko); lidé jsou v důsledku oteplování a klimatických změn nuceni opustit tropické a subtropické oblasti, které jsou neobyvatelné; každý třetí člověk je asijského původu 
  • 2174 - válka na Zemi o omezené zdroje vrcholí, je vypuštěna poslední vesmírná loď ARQ k planetě Corroa 
  • 2195 - veškerá komunikace s planetou Zemí utichla

Děsivá představa. Pokud překonáme náš strach a opustíme onu cestu toho, že jsme pouze malí na prahu obrovského a úžasného vesmíru, který se rozprostírá nad námi na obloze ve hvězdách v čase a v prostoru, můžeme se vydat na cestu, která je za antropocentrickou představou našich předků, které se držíme již po staletí.

Dalším krokem člověka musí být cesta ke hvězdám, dalším krokem musí být evoluční skok, jehož cílem bude postavení se bohům našich předků.

Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

Používá technologii služby Blogger.