Header Ads

Tady běhá text
recent

Pokud máte Fio banku, zbystřete!

Dnes asi před 5 minutami se mi v internetovém bankovnictví Fio banky, objevila zpráva: "Nová hrozba zneužití přístupových údajů". Rozhodně doporučuji nepodceňovat, protože tohle je doopravdy hrozba, pokud o tom nebudete vědět, která vás může stát všechno, co na účtech máte. O co jde?


Nejděsivější není zpráva samotná, takových zpráv o zneužívání přístupů do vašeho online bankovnictví je spousty. Děsivá je realita, že nerozeznáte falešné přihlášení od toho správného téměř vůbec. Tentokrát se mistři podfukáři vyšvihli a přišli s dokonalým padělkem loginu. Jediný rozdíl je, že vás stránka bude nutit vložit i mobilní telefon. Což je samozřejmě blbost. Nicméně se dle mého na tohle přihlášení, které vypadá na 90% jako pravé, napálí spousty lidí. 
Viz obrázek: 

Zde je originál zprávy Fio banky, co v takovém případě dělat, když už jste se takto povedeně přihlásili přes falešnou podvodnou login stránku: 

Vážení klienti,
opětovně vás musíme varovat před hrozbou zneužití přístupových údajů do internetového bankovnictví. Zaznamenali jsme nový typ hrozby útoku na vaše přístupové údaje, který jednoduše poznáte podle existence nového pole "Mobilní telefon" v přihlašovacím formuláři k Internetbankingu - nalézt ZDE
Pokud přihlašovací formulář vyžaduje číslo vašeho mobilního telefonu, jste ve skutečnosti na podvodných internetových stránkách a s velkou pravděpodobností je Váš počítač napaden škodlivým software, případně byl napaden Váš domácí router. V případě, že se s takto podvrženou přístupovou stránkou setkáte, v žádném případě nezadávejte vaše přístupové údaje, s vysokou mírou pravděpodobnosti se bude jednat o pokus o elektronický útok.
Pokud jste se dosud na takto napadeném počítači nepřihlásili, podnikněte kroky k jeho odvirování. Pokud jste již své přístupové údaje do takového formuláře zadali, nastavte si nové heslo z jiného, nenapadeného počítače. Pokud nemáte možnost přenastavit heslo z nenapadeného PC, kontaktujte nás na pobočce. V čase mimo provozní hodiny pobočky, nás kontaktujte na lince pro hlášení ztráty/krádeže karty vydané Fio bankou: +420 224 346 777
Pro obecné zásady bezpečnosti, Fio banka doporučuje používat DNS server se schopnostmi DNSSEC, aktualizovaný software počítače, ale také zabezpečený domácí router, atd.
Váš tým klientské podpory

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.