Header Ads

Tady běhá text
recent

GODZILLA - 5 věcí, které o Godzille musíte vědět, než na ní půjdete do kina


Do kin přichází trhák jménem Godzilla. "Trhák", no,  jak se to veme. Možná trhák tím, že Godzilla od padesátých let (Godzilla, King of Monsters! 1956) opět vyrostla na pěkných 150 metrů (původní Godzilla měja jen 50 metrů). Sice jsme se již na našich obrazovkách s remakem Godzilly z padesátých let již jednou setkali v roce 1998. Děsivá a přerostlá, pro někoho možná i tlustá, Godzilla se doopravdy opět vrací. Než na ní půjdete do kina, zde je 7 věcí, které byste o Godzille raději měli nejprve vědět.


Je pravda, že další filmové obří monstrum nemusí znít někomu jako další filmový trhák. Přerostlá potvora pobíhající v New Yorku nebo v Tokiu? To už tu bylo tolikrát... Zejména v B-čkových filmech se na to ani nedalo koukat, jak to bylo amatérské. Za zmínku dle mého stojí minimálně originálně natočený film z roku 2008 Monstrum - v originále Cloverfield. A teď jsme opět několik let bez příšerky.

Za Godzillou z letošního roku nicméně stojí režisér Gareth Edwards, který přerostlé ještěrce chodící po dvou dal úplně nový rozměr, a ano díky němu tento film doopravdy aspiruje na letošní letní trhák roku. Vzpomenout byste si na něj mohli s  komorním sci-fi dramatem Zakázaná zóna, v originále Monsters (2010).

Než však půjdete na Godzillu, na japonskou kaiju (divné stvoření), do kina, koukněte na těchto 7 věcí, které byste rozhodně o této přerostlé potvoře měli vědět:

1. Měli byste tu obrovskou mrchu na plátně prostě vidět 

Možná více než kterýkoliv jiný letní film tohoto roku, tak právě "Godzilla" si zaslouží vaší pozornost. A to bez ohledu na to, co jste slyšel od přátel a kritiků. Bude, ať chcete nebo ne, se o ní prostě v létě mluvit - hodně. 

2. Godzilla není jako ostatní letní filmy ... Ne, myslím to vážně ...

To že za tímto trhákem stojí právě režisér Gareth Edwards, je podle mého názoru nejlepší volba, jakou tvůrci mohli kdy udělat. Opravdu, "Godzilla" bude něco "zvláštního". Gereth Edwards dokáže vytvořit atmosféru, jedinečnou atmosféru. A pokud ho neznáte, bude nová Godzilla pro vás s tímto erozpočtem , co měl na tento film, doopravdy "zvláštní" prožitek v dobrém slova smyslu. Gereth si zaslouží být konečně spojován se slovy Legendární a Světový trhák.  A spojení s Godzillou mu to může toto místo slávy skutečně zajistit.

3. Koukněte se na trailer ne na teaser ke Godzille a pak něco říkejte.

Za propagací tohoto trháku stojí velmi chytrá reklamní kampaň. A diváci určují to, zda Godzilla bude, či nebude trhák.  

Všichni, a to myslím doopravdy i ty, kdo Godzillové témata nesnáší, se na Teaser  koukni. Nicméně i já zažil z teaseru ke Godzille zklamání. Proč? Protože vůůůbec ale lautr vůůbec nic neukázal. Nějaké skákající tajnou jendotku s dýmovnicema, stíny, světlo, dým ??? WTF?

Zde je ofiko trailer ke Godzille:


4. V Godzille najdete slušné herecké výkony

Nebudu příliš daleko, když řeknu že Bryan Cranston dostal největší prostor, pokud jde o jeho roli. Každý je v obsazení v Godzille dle mého dobrý, ale Cranstonův charakter dává tomuto příběhu právě ten jiný odstín v podobě hluboké emocionální investice do  samotného příběhu. Cranston je bezesporu jedním z nejlepších herců své generace, a jeho role mu dává šílenou možnost dělat to, co umí nejlépe - je neuvěřitelný v ničivých okamžicích. Přemýšlejte o tom, jaké štěstí máme, že všichni tady sedíme před monitorem v pohodní právě v tuto vtěřinu.

5. Godzillu tu máme již po 29 a stále přitahuje milióny diváků

Téma Godzilly (Gojira), děsivého přerostlého T-rexe (od Spielberga  se zrodila ve filmu Jusrký park) se vrací pravidelně již od 50. let minulého století. Je to věčné téma, které láká. A na tom samotném již asi něco bude. A ona nám i potvora rok od roku roste. Z 50 metrů letos vyrostla do 150 metrů. No obluda jak má být.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.