Header Ads

Tady běhá text
recent

10 filmů s citáty co motivují a inspirují


Tak jsem se konečně dostal na další doporučený film Coach Carter (2005). Přidal jsem si jej i do mého seznamu mých Top. Stojí za to se na něj podívat. Hodně inspirativní a motivující příběh, ještě ke všemu vycházející ze skutečné události. Když už jsem se díval na tento film, počítal jsem na prstech filmy, které vlastně počítám k mým Top 100, které řadím mezi ty TOP inspirativní a motivační filmy. A konečně jsem je dal do seznamu. Zde jsou. 

Zde je mých  prvních top 10  filmů, které mě vždycky nakopnou a inspirují. Pokaždé, když si je shlédnu mají prostě něco do sebe. Pod trailery k jednotlivým filmům mého seznamu jsem dal i nejsilnější citáty, které mě ve filmech oslovily. Filmy neřadím dle popularity.

Kouč Carter (2005)

"Náš nejhlubší strach není to, že jsme neschopní. Náš nejhlubší strach je, že jsme silní  dojít nad naše schopnosti. Je to naše světlo, ne naše temnota, která nás nejvíce děsí. Naše malé hry neslouží světu. Není nic osvíceného na ustupování do pozadí, tak aby se jen ostatní lidé kolem Tebe cítili jistě. My všichni máme zářit jak to ostatně dělají děti. To není jen v některých z nás, je to v každém z nás. A jak necháváme naše vlastní světlo zářit, dáváme podvědomě ostatním lidem svolení, aby učinili totéž. Když jsme se my osvobodili od našeho strachu, naše přítomnost automaticky osvobozuje ostatní."


Štěstí na dosah (2006)

Christopher Gardner: "Hele, nevěř, když ti někdo říká, že něco nezvládneš. Ani, když jsem to já. Ano? Christopherův syn: Dobře. Christopher Gardner: Když máš sen, musíš ho uskutečnit. Když někdo prohraje, bude říkat, že prohraješ i ty.  Když něco chceš, běž za tím. Tečka!"


Rocky Balboa (2006)

Rocky: "Řeknu ti něco, co už víš. Svět není jen slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo a i když jseš sebesilnější, srazí Tě na kolena a nechá Tě klečet, když to připustíš. Ty, já ani nikdo jiný nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to jak inkasuješ, ale tady jde to, kolikrát uneseš a přesto se i zvedneš. Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví Tě. Jenom tak se vítězí! Chce to znát svou cenu a jít houževnatě za svým. Ale musíš umět snášet rány a ne si stěžovat, že nejsi, tam kdes chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinily. to dělají zbabělci! A to Ty nejsi!  Jsi lepší, pamatuj!"


Pošli to dál (2000)

Trevor McKenney: "Myslím, že někteří lidé se příliš bojí, trochu. Myslím, že je to těžké pro lidi, kteří jsou tak zvyklí na věci tak jak jsou - i když jsou špatné - aby je změnily. Tak trochu se tomu odevzdají. A když už něco mění, každý něco ztrácí."

Pokojný bojovník (2006)

Socrates: Každý ti chce říkat, co máš dělat a co je pro tebe dobrý. Oni nechtějí, aby sis našel svoje odpovědi. Oni chtějí, abys věřil těm jejich. 
Dan Millman: Dovol mi hádat. Ty chceš, abych věřil těm tvým? 
Socrates: Ne, já chci, abys přestal přijímat informace z venku a začal přijímat informace ze svého nitra. 


Atlas mraků (2012)

Isaac Sachs: "Víra, jako je strach nebo láska, je síla, kterou je třeba chápat jako  teorii relativity a princip neurčitosti: fenomén, který určuje směr našich životů. Včera můj život směřoval jedním směrem. Dnes se ubírá jiným. ještě včera jsem nevěřil, že bych toho byl kdy schopen.. Tyto síly, které často přetváří čas a prostor, které mohou formovat a měnit kým si sami představujeme, že můžeme být. Tyto síly se objevily dávno předtím, než jsme se narodili, a budou tu i nadále po našem skonu. Naše životy a naše možnosti, jako je kvantová trajektorie, existují okamžik od okamžiku. V každém průsečíku, každé setkání nabízí nový možný směr."


12 podmínek dědictví (2006)

Red Stevens: "Můžete naučit někoho jaký je charakter. Můžete mu mu "to" říct! "Udělej to", ale v určitém okamžiku, tyto naše dary potřebují vlastní iniciativu, intuici, sny. Člověk musí být svobodný, aby mohl snít a pak podle toho jednal. Dokonce i když nemáte vlastní sen,  můžete sny dávat druhým, pomoci jim plnit jejich sny!"
Než si pro nás přijde (2007)

Edward Cole: "S přibývajícím věkem si zapamatuj tři věci: nikdy nesmíš minout koupelnu, nikdy nic neztrácej  a nikdy nevěř prdům."


V jako Vendeta (2005)

"Krutost a bezpráví. Intolerance a útlak. A tam, kde bylo právo protestovat, myslet a mluvit podle svého, tam dnes máte cenzory, kteří kážou konformismus a požadují poslušnost. Jak k tomu došlo? Kdo nese vinu? Někteří mají větší odpovědnost než ostatní, a ti budou nuceni vysvětlovat. Nicméně, s pravdou ven, pokud hledáte viníky, stačí se podívat do zrcadla."
Tyler Durden: Tento týden dostane každý z vás domácí úkol. Musíte se porvat s cizím člověkem. Vyprovokujete rvačku a prohrajete. 
Jack: Není to tak jednoduché, jak by se zdálo. Většina normálních lidí udělá cokoliv, aby se nemusela prát.A zde jsou filmy, které patří mezi mou TOP 20 a které rozhodně nevynechejte ani vy:

 • Forest gump
 • Schindler`s list
 • The Blind Side
 • Hollanders Opus
 • Karate Kid
 • V for Vendeta
 • October sky
 • Kung Fu Panda
 • The Ultimate Gift (2006)
 • The Perks of being a Wallflower
 • Bruce Almighty
 • Yes man
 • Click
 • Memento
 • The Matrix


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.