Header Ads

Tady běhá text
recent

Počet uživatelů WhatsApp se zdvojnásobil během ani ne roku


Sturt up mobilního messangera WhatsApp pokračuje ve svém neuvěřitelném růstu. Svou konkurenci v komunikačním odvětví nechává pěkně za sebou a dýchá na záda těm velkým hráčům. Spoluzakladatel a CEO Jan Koum oznámil na konferenci tento týden, že WhatsApp nyní aktivně využívá na 430 miliónů uživatelů. Oproti loňskému dubnu je to nárůst více jak dvojnásobný (200 miliónů). 


A upřímně je to výkon velice úctyhodný, pokud si uvědomíme s kým se vlastně WhatsApp pere o zákazníky: Facebook, Skype a Apple, jen abych některé z konkurentů zmínil.

Proč je WhatsApp tak úspěšnou alternativou oproti klasickým SMSkám?

Za úspěchem možná je jednak jednoduchý design (někteří říkají ošklivý) a na druhé straně multiplatforní funkcionalina, která  dělá WhatsApp aplikaci tak atraktivní pro své uživatele. Zejména mladší uživatelé smnartphonů si tuto službu intuitivně osvojili jako skoro až aoutomatickou službu vůči klasickým smskám.

http://www.statista.com/chart/1804/whatsapp-user-base/
 WhatsApp v současné době posílá 50 miliard zpráv denně, stovky miliónů nahraných obrázků. Neuvěřitelná čísla. Tím jen daleko, daleko za sebou nechává  služby i pro sdílení fotografií, jako je kupříkladu Instagram (55 miliónů fotek denně)


Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

  1. WhatsApp taky používám, design (alespoň WP) klienta se mi zrovna nelíbí, ale není to nic hrozného. Oproti konkurenci (například Viberu) mi vadí absence hlasových hovorů. Přeci jen někdy je lepší to říci než složitě psát.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Hovory jsou supr, nicméně proto nejspíše je WhatsApp tak úspěšnej - je specialista v jedné věci a nesnaží se dělat všechno nějak. hm?

      Smazat

Používá technologii služby Blogger.