Header Ads

Tady běhá text
recent

Sci-fi filmy novinky 2014 II. - nejlepší sci-fi filmy

Před 14 dny jsem napsal článek "Filmové sci-fi novinky v roce 2014" a musím se přiznat, že jsem se musel držet při zdi, protože těch novinek je daleko víc, a na druhé straně jsem i na něco zapomenul. Proto jsem se rozhodl napsat pokračování na téma "nejlepších sci-fi filmů v roce 2014". Jsou jednoduše sci-fi novinky, které rozhodně nesmíte opomenout. Tak jaké filmové sci-fi novinky nás vedle těch již  v minulém článku zmíněných ještě v roce 2014 čekají?


Jdeme na to. Představíme si celkem devět sci-fi filmů, které se v roce 2014 objeví. Čekají nás klasiky, i docela jedinečné a originální příběhy. První film, který do novinek sci-fi filmů rozhodně patří, je  film s Johny Deppem a Morganem Freemanem.

Sci-fi filmová novinka Transcendence (2014) (online trailer)

Už jenom to, že se v tomto filmovém žánru sešli tito herci - Johny Depp a Morgan Freeman. O čem tato sci-fi novinka bude? Dva přední počítačový vědci pracují na technologii singularity, radikální anti-technologii, která může změnit poměr sil ve světě, kde by počítače mohli přesahovat schopnosti lidského mozku. Pokrok, který není zrovna v oblibě. A trailer napovídá, že půjde o mnohem víc.Sci-fi filmová novinka Jupiter Ascending (2014) (online trailer)

Další sci-fi novinku, kterou je rozhodně zapotřebí představit, je sci-fi film Juniper Ascending. A proč? Stojí za ní sourozenci Wachowski, tvůrci legendární trilogie Matrix. Já vím, že v černu se jde do kina. O čem je příběh hlavní hrdinky Jupiter? 

Jupiter Jones (Kunis) se narodila pod noční oblohou, s předpovědí, že byla předurčena k velkým věcem. Jupiter roste ve vzpomínkách na hvězdy, ale vždy se probudí do studené reality práce úklidu domů jiných lidí a nekonečného souběhu špatných okolností. Až jednou, když se objeví geneticky modifikovaný ex-vojenský lovec Caine (Tatum), a přijde na Zemi, aby ji, Jupiter, vystopoval. Jupiter začíná plně věřit svému tušení, jaký osud jí čeká. Ona to věděla po celou dobu. Její jedinečný genetický kód ji dává jako další v řadě mimořádné dědictví, které by mohly změnit rovnováhu vesmíru.Sci-fi filmová novinka Earth to Echo (2014) (online trailer)

Do třetice všeho dobrého tu máme poněkud podivnou sci-fi filmovou podívanou. Po zahájení výstavby výkopového projektu v okolí tří mladých přátel Tucka, Munche a Alexe, začnou nevysvětlitelně dostávat podivné, kódované zprávy na jejich mobilní telefony. Přesvědčeni o tom, že se děje něco většího, jdou ke svým rodičům a na úřady. Když všichni kolem nich odmítají přijmout zprávy vážně, tito tři mladí dobrodruzi se vydají na tajnou dobrodružnou výpravu rozluštit kód a následují jejich zdroj podivných zpráv. Vrcholem výpravy do neznáma je, když objeví tajemnou bytost z jiného světa, která zoufale potřebuje jejich pomoc. Napínavá a vzrušující cesta, která následuje, změní celý jejich život navždy.


Sci-fi filmová novinka The Giver (2014) (online trailer)

Čtvrtou sci-fi filmovou novinkou bude ponurý film The Giver. Ve zdánlivě dokonalém společenství, bez války, bolesti, utrpení, rozdílů a i bez volby, se mladý chlapec rozhodne učit se od staršího muže o skutečné bolesti a potěšení z "reálného" světa. Trailer ještě není k dispozici, až bude doplním.

Sci-fi filmová novinka The Maze Runner (2014) (online trailer)

The Maze Runner bude možná pro někoho B-čkovým sci-fi filmem, nicméně jej sem též přiřadím. Třeba překvapí něčím doopravdy zajímavým a poutavým. Děj se odehrává v apokalyptické budoucnosti. Svět v post-apokalyptickém světě, abych byl přesný. Mladý Thomas je dán do komunity chlapců poté, co je jeho paměť vymazána. Jakmile jsou všichni uvězněni v bludišti, musí spojit síly s ostatními "běžci", aby na útěku přežil. A upřímně, Trailer k tomuto sci-fi filmu neřekne vůbec nic, jen asi to, že nás čeká B-čko.

Sci-fi filmová novinka Welcome to Yesterday (2014) (online trailer)

Parta teenagerů objeví plány na stroj času a tak jej postaví. Nicméně vše se dostává mimo jejich kontrolu. Téma cestování čase naskýtá stále nekonečné variace příběhů nicméně založených na stejných principech. Každá akce, vyvolává reakci i ta sebemenší, a to je ve filmu Welcome to Yesterday ústředním tématem.  A co musíte všechno udělat pro to, abyste věci opat napravili? O tom je film Welcome to Yesterday.


Sci-fi filmová novinka Her (2014) (online trailer)

Tento zajímavý sci - fi filmový počin, ve kterém uvidíme i Scarlett Johansson v jedné z rolích, nás zavede do blízké budoucnosti. Nacházíme se v Los Angeles, mírně v budoucnosti, hlavní hrdina, který "Jí" hledá, je Theodore Twombly, plný, oduševnělý člověk, který se živí psaním dojemných dopisů pro jiné lidi. 

Sám se zlomeným srdcem v důsledku rozpadlého vážného vztahu je zaujat až fascinován novým, moderním operačním systémem umělé inteligence, který slibuje intuitivní, individuální a originální přístup ke každému uživateli. Theodore začne tento operační systém využívat. Ženský jasný, bystrý, citlivý a překvapivě vtipný hlas "Samanthy" se přerodí v Theodorovu touhu a potřebu "Jí" začít hledat. Jak jeho potřeba a touha roste,prohlubuje se i jejich vzájemné přátelství a vyvěrá ve vzájemnou  lásku.

V tomto příběhu před námi stojí jedinečně postavený milostný příběh,od na Oscara nominovaného režiséra Spike Jonze. Příběh zkoumající vyvíjející se povahy a rizika spojená s intimitou v moderním světě není realitě zase tak vzdálený.Sci-fi filmová novinka Aurora (2014) (online trailer)

Příběh sci-fi filmu Aurora se odehrává v roce 2080  a je jedinečný hned ze dvou důvodů. Stejně jako sci-fi film "Her" se jedná o příběh lásky mezi člověkem a strojem odehrávající se v post apokalyptické budoucnosti, kde stroje ovládají svět. Druhým důvodem jedinečnosti tohoto filmu je, že je to Kickstarter, tedy je financován svými fanoušky. Nyní má již na kontě přes 59K USD.

Hlavní hrdina Andrew (Julian Schaffner) se probere po 60 letech po autonehodě a zjišťuje krutou realitu nového světa, kde lidská rasa je takřka vyhubená a ovládají ji stroje. Lovestory může začít.Sci-fi filmová novinka Snowpiercer (2014) (online trailer)

Posledním sci-fi filmem, který si v tomto článku představíme a který nás letos v kinech čeká, je Snowpiercer. Představte si vlak, který nikdy nezastaví a je dost podstatné v jaké části se nacházíte, zda vepředu, nebo vzadu, jinými slovy, zda jsme spodina nebo zbohatlík. Sci-fi snímek Snowpercer nás zavede do imaginárního světa vlaku, který neustále objíždí naši zmrzlou Zemi a kde "bohatí vykořisťují chudé", jaké to klišé... 
Přidat.eu záložku Print
Používá technologii služby Blogger.