Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky v roce 2014 (aktualizováno leden)

Rok s rokem se sešel a opět je na čase se kouknout, s čím na nás filmoví producenti příští rok v oblasti sci-fi přijdou. Téma "filmové sci-fi novinky" se po letech na mém blogu stal takřka samozřejmostí a jedním  z nejnavštěvovaněšjších článků vůbec. Každý rok se těším na další nové filmy s fantastickými efekty, vynikajícími herci a novými příběhy a doufám, že filmové sci-fi novinky v následujícím roce vždy předčí tu loňskou sci-fi produkci. Takže na co se v roce 2014 máme v sci-fi těšit?

Největším překvapením jsou pro mě další remaky a comebacky jako je nový Robocop, Godzilla a věčné téma Frankensteina (IMDb.com - I, Frankenstein) a Spidermana (IMDb.com - The Amazing Spiderman 2). Nezapomenu ani na pokračování Transformers (Transformers: Age of Ecxtinction)  a X Mena (X-Men: Budoucí minulost)  Jednoduše comebacky a remaky i sci-fi filmů a fantasy příběhů s novými digitálními efekty frčí a vydělávají bude tomu i příští rok. 

Vynechme přicházející fantastické biblické příběhy Noah (2014) a Son of God (2014) a pusťme se do opravdových sci-fi novinek pro příští rok 2014. Čeká nás minimálně osm zajímavých sci-fi filmových novinek.

Sci-fi filmová novinka Interstellar (online trailer teaser)

První sci-fi novinkou , která bude nejpíše stát za povšimnutí je film Interstellar (2014) režiséra Christophera Nolana, který stál za filmy jako Inception nebo za trilogií Dark Night.  Příběh se bude odehrávat v budoucnosti v kosmickém věku. Skupina průzkumníků využije nově objevené červí díry k překonání vzdáleností na cestách do vesmíru. Lidstvo se začíná pouštět do mezihvězdných cest a začne překonávat do teď nepřekonatelné vzdálenosti. Teaser k filmu vypadá minimálně zajímavě.

Sci-fi filmová novinka Divergent (2014) (online trailer)

Další sci-fi filmovou novinkou, která se představí v příštím roce bude film Divergent. Děj a atmosféra z traileru k filmu napovídá, že se vše povede v duchu Hunger Games.

Co se týče děje: "Ve futuristickém Chicagu jsou lidé rozdělení do 5 frakcí - Mírumilovnosti, Upřímnosti, Odevzdanosti, Sečtělosti a Neohroženosti. Beatrice si stejně jako všichni 16letí musí vybrat svou frakci. Půjde pryč ze své rodné frakce a smíří se s tím, že svou rodinu už nikdy neuvidí? A je vůbec společnost, jež se jeví tak skvěle zařízená, tak úžasná?" (zdroj csfd.cz). No, nechme se překvapit.


Sci-fi filmová novinka Guardian of The Galaxy (2014) (online trailer)

Pokud neznáte původní Marvelovský komiks Strážci Galaxie, asi Vám tento název nic moc neřekne. Letos studia Marvel přicházejí s filmovou adaptací tohoto komiksu Guardian of The Galaxy. Další v řadě dalo by se říct. Trailer ani teaser zatím pořádný na internetu není.

Těm z vás, kteří  příběh Strážců Galaxie nezná, vám jej trochu přiblížím.  Peter Quill, muž z 80. let, se ocitne chycen uprostřed konfliktu klenoucí se nad vesmírem se snaží společně s týmem bývalých trestanců získat svůj titul Pán hvězd. 

V týmu najdeme: genetický upravenou bytost (Rocket Raccoon), vnímavou stromovou bytost strom královského původu (Groot), dále člověka, který zemřel a vrátil se  mezi živé jako stroj na zabíjení (Drax Destroyer), a silného vraha, který chce pomstít svého pána (Gamora).

V úvodu již zmiňované remaky: Robocop (2014), Godzilla (2014), I, Frankenstein (2014) uvedu do té míry, že sem dám trailery na Robocopa a Godzillu. Efekty jen srší a je na co se koukat.

Sci-fi filmová novinka Robocop (2014) (online trailer)

Pokud patříte mezi mladší generaci a pojem Robocop slyšíte poprvé, nebude znát původní film z roku 1987 (RoboCop (1987) - Theatrical Trailer [HD]).Doufejme, že s tímto remakem a efekty nový Robocop doslova a do písmene tento cyberpunkový příběh člověko-stroje zazáří a nadchne i vás mladší, stejně jako tenkrát nadchl mě a stal se ikonou pro mladého kluka.

Sci-fi filmová novinka Godzilla (2014) (online trailer)

No, s Godzillou je to stějně jako s Robocopem. Kdo by si nepamatoval film Godzilla z roku 1998 o příšeře, která se přežene Manhatnem. Uvidíme, jaký úšpěch bude mít nový remake.


Sci-fi filmová novinka Edge of Tomorrow (2014) (online trailer)

V této sci-fi filmové novince Edge of Tomorrow (2014) se oběví Tom Cruise. Stejně jako loni v Oblivionu i letos přichází s dalším sci-fi příběhem. I ne zrovna klasické hollywoodské trháky Toma Cruise lákají. Připomínám, že zazářil v Minority Report a ve Válce světů.

Epický příběh "Edge of Tomorrow" se odehrává v blízké budoucnosti, v níž mimozemská rasa, která zasáhla Zemi neúprosným útokem, a lidstvo jí nemůže jakýmkoli vojenským protiútokem zastavit. Podplukovník Bill Cage (Cruise) je důstojník, který nikdy nezažil jediný den boje, když se bez okolků náhle ocitne v akci, která je zjevně sebevražednou misí.
Je zabit během několika minut. Cage se nicméně ocitne nevysvětlitelně v časové smyčce, přinucen danou situaci prožívat stejným brutálním způsobem znovu a znovu, bojuje a znovu umírá. Ale s každou bitvou, Cage se učí a zdokonaluje a s rostoucími dovednostmi, které jej učí i členka Special Forces Rita Vrataski (Blunt), je stále blíže vítězství nad invazní mimozemskou rasou.

Sci-fi filmová novinka Down of the Planet Of The Apes (2014) (online trailer)

Mezi novinkami je i pokračování Planety opic Dawn of the Planet of the Apes (2014), ke kterému nicméně není ještě žádný trailer ani oficiální teasar. Na tento film se obzvláště těším, i když se opět jedná o remake slavné ságy.Sci-fi filmová novinka The Machine (2014) (online trailer) a Battle of The Damned (2014)

Na závěr ještě dva sci-fi filmy, které možná stojí za povšimnutí: The Maschine (2014) a Battle of the Damned (2014). První z filmů je sci-fi příběh o uměle vytvořené inteligentní bytosti. a druhá sci-fi filmová novinka je film z roku 213, nicméně po dlouhé době si ve sci-fi zahrál i Dolph Lundgred. 

Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

  1. Super filmy. Miluji sci-fi. Věděl by si aktualizovat seznam? Bude mnohem více sci-fi v 2014. Našel jsem tento seznam http://www.filmpre.cz/sci-fi-filmy Přidej další, prosiim.

    OdpovědětSmazat
  2. koukni na pokračování článku ZDE: http://www.miridia.cz/2013/12/sci-fi-filmy-novinky-2014-ii-nejlepsi.html

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.