Riddick je zpět!

Riddick je tento rok opět zpět. Konečně!  Poté, co jsme si společně prožili Černočernou tmu, ve které mě osobně Vin Diesel nadchl, a následně volné pokračování děje hlavního hrdiny ve filmu Riddick, s podtitulem Kronika temna, se opět Ridick, s neuvěřitelným kořínkem a intuicí jak přežít, vrací.


Ve stejném roce 2004 se objevil i animovaný Ridick s podtitulem Temná hrozba, a i Riddick s podtitulem Blindsided (2013), kde Vin Diesel propůjčil animovanému hrdinovi svůj hlas. Nic však nenadchlo asi jako první hraný díl a volné výše zmíněné pokračování Riddicka, kde Riddick nakonec usedl na trůn Nekromangerů, vládců světů, a i Nevesmíru.

V čem nový film Riddick rozhodně nadchne?

Mě osobně hned ze dvou důvodů: Prostředím, které prolíná oba předchozí hrané díly Riddicka, a herečkou Katee Sackhoff (znáte jí ze seriálu Battlestar Galactica - Cara Thrace), kterou osobně prostě můžu : ) a jejíž obsazení do role negáče mě dost překvapilo a následně po shlédnutí filmu nadchlo.

O čem tentokrát Riddick je?

Oficiální popis děje je trochu kostrbatý, ale proč jej zde neuvézt: "Zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Riddick bojuje o přežití proti cizím predátorům a stává se silnějším a nebezpečnějším, než kdykoliv předtím. Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou. S jeho nepřáteli, přesně tam, kde je chce mít, rozpoutá Riddick brutální útok pomsty před návratem na svou rodnou planetu Furya, aby ji zachránil před zničením."

Jednoduše v tomto filmu vychytal režisér David Thovy to nej z předchozích dílů - příšery, které Riddick vždy porazí, nákladní loď lidí, kteří postupně umírají, drsnou planetu,  ženu jako druhého hrdinu, atd.  - a dokázal z toho vytvořit chytlavý  dobrý přáběh Riddicka.

A věřte, že příšery na té planěte, kde riddick nějakou tu dobu hnije, jsou fakt jedlý aděsivý.

Online trailer k filmu Riddick (2013) 


Na nového Riddicka se vyplatí rozhodně vyplatí jít do kina. Minimálně  pokud máte v oblivě hlavného hrdinu Vin Diesela. Já osobně říkám, že rozhodně neztratil  po tolika letech na atraktivitě ani malou píď.

Přidat.eu záložku Print

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: