Header Ads

Tady běhá text
recent

Riddick je zpět!

Riddick je tento rok opět zpět. Konečně!  Poté, co jsme si společně prožili Černočernou tmu, ve které mě osobně Vin Diesel nadchl, a následně volné pokračování děje hlavního hrdiny ve filmu Riddick, s podtitulem Kronika temna, se opět Ridick, s neuvěřitelným kořínkem a intuicí jak přežít, vrací.


Ve stejném roce 2004 se objevil i animovaný Ridick s podtitulem Temná hrozba, a i Riddick s podtitulem Blindsided (2013), kde Vin Diesel propůjčil animovanému hrdinovi svůj hlas. Nic však nenadchlo asi jako první hraný díl a volné výše zmíněné pokračování Riddicka, kde Riddick nakonec usedl na trůn Nekromangerů, vládců světů, a i Nevesmíru.

V čem nový film Riddick rozhodně nadchne?

Mě osobně hned ze dvou důvodů: Prostředím, které prolíná oba předchozí hrané díly Riddicka, a herečkou Katee Sackhoff (znáte jí ze seriálu Battlestar Galactica - Cara Thrace), kterou osobně prostě můžu : ) a jejíž obsazení do role negáče mě dost překvapilo a následně po shlédnutí filmu nadchlo.

O čem tentokrát Riddick je?

Oficiální popis děje je trochu kostrbatý, ale proč jej zde neuvézt: "Zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Riddick bojuje o přežití proti cizím predátorům a stává se silnějším a nebezpečnějším, než kdykoliv předtím. Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou. S jeho nepřáteli, přesně tam, kde je chce mít, rozpoutá Riddick brutální útok pomsty před návratem na svou rodnou planetu Furya, aby ji zachránil před zničením."

Jednoduše v tomto filmu vychytal režisér David Thovy to nej z předchozích dílů - příšery, které Riddick vždy porazí, nákladní loď lidí, kteří postupně umírají, drsnou planetu,  ženu jako druhého hrdinu, atd.  - a dokázal z toho vytvořit chytlavý  dobrý přáběh Riddicka.

A věřte, že příšery na té planěte, kde riddick nějakou tu dobu hnije, jsou fakt jedlý aděsivý.

Online trailer k filmu Riddick (2013) 


Na nového Riddicka se vyplatí rozhodně vyplatí jít do kina. Minimálně  pokud máte v oblivě hlavného hrdinu Vin Diesela. Já osobně říkám, že rozhodně neztratil  po tolika letech na atraktivitě ani malou píď.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.