Header Ads

Tady běhá text
recent

Budu Tě sponzorovat II.

Hledáte sponzora? Máte v hlavě úžasný projekt nebo nápad a chybí Vám na něj "pouze" finanční prostředky? Pouze - většina z nás se svými nápady, které mohou být doopravdy úžasné a prosperující právě u tohohle skončí - neseženou na svůj projekt dostatek pfinančích proistředků. A co kdybych Vám řekl: Budu Tě sponzorovat! Co potom?

Před několika lety jsem napsal článek právě na toto téma - sponzorování s pár zajímavými odkazy na možnosti sponzoringu (Budu tě sponzorovat!). A onen článek v posledních měsících vylezl na žebříčku nejčtenejších článků do TOP 10ky. Pro mě docela překvapení.

 A tak zde je druhé pokračování na dané téma trochu z jiného úhlu pohledu, jak se dostat k finančním prostředkům na svůj projekt. K tomuhle příspěvku mě přiměl článek na mobilmanii.cz Pro některé bláznivý Kanaďan kupuje operátora.

Budu Tě sponzorovat II.

Daný Kanaďan potřebuje 400 milionů A už má "OD SPONZORŮ" 233  miliónů dolarů. Upadajícího operátora chce zachránit právě crowdfundingem. U nás zatím existuje stránka Fondomat.cz


Dalším crowdfoundigovým českým projektem je i projekt Nakopni.me. I zde to zatím nevypadá zrovna živě, stejně jako u Fondomat.cz je to také pokus crowdfoundingu.


Třetí za zmínku možná stojí projekt Podnikator.cz. Tento projekt se zaměřuje především na podporu nově začínajícím "podnikatelům" vedle dalších služeb nabízí právě i možnost crowdfunfingu.


Dalším projektem, který jsem již na mém blogu v dřívěším článku zmínil je projekt Startovac.cz.  tento projekt zaujme hned ze dvou důvodů. Prvním je, že za ním stojí geeci z firmy Army of Darkness s.r.o. a za další, že má asi nejadekvátnější název, který již sám o soběš řekne o svém záměru dost.

Asi nejůspěšnejší českou verzí crowdfundingu je projekt hithit.cz, který svým příznivcům sehnal již více jak dva milióny korun, což už není malá částka. Dle mého zatím paradoxně asi nejůspěšnější ze zmíněných projektů. Ale nepředbýhejme.

A budoucnost crowdfundingu v ČR?

Otázkou zůstává, co nakopne podnikavé a nápadité čechy k tomu, aby tohoto nápadu, jak získat pro své projekty finance využili na 100%. Nedá se zase říct, že by byla tato služba nějak obzvláště populární, nicméně má dle mého docela potenciál i zde v ČR.

Uvidíme, jak se crowdfundingu u nás v české kotlince bude dařit, zda zde najde své přívržence a nadšence, teří pochopí potenciál v tomto orginálním způsobu, jak sehnat finanční prostředky takřka na cokoli.

Pokud máte odvahu založte si na Fondomatu svůj vlastní projekt a můžete najít i své příznivce, které vás rádi finančně nějakou tou částkou podpoří. 
Hodně zdaru!

Užitečné odkazy k tématu crowdfundingu

www.nakopni.me
www.fondomat.cz
www.fundraising.cz
www.hithit.cz
www.podnikator.cz

Přidat.eu záložku Print 

1 komentář:

  1. Podpory je potřeba. Obzvlášť v současné době, kdy mezi podnikateli bují mobbing. Je potřeba větší konkurence mezi zaměstnavateli.

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.