Header Ads

Tady běhá text
recent

Arnold Schwarezenegger - co jsem se od něj naučil

Arnold Schwarzenegger patří mezi mé vzory. Již od dětství jsem se rád koukal na jeho filmy, obdivoval jeho  výkony v kulturistice. A i proto naleznete  na miridia.cz ne jeden příspěvek o Arným. Člověk, který se vypracoval na vrchol a drží se již po desetiletí na  vrcholu. Stále má co dávat. Svým způsobem skromný svalnatý týpek, politik a v neposlední řadě herec. A co jsem se od Arnýho všechno naučil?

Charisma se nedá naučit 

Je charismatickým člověkem sám o sobě. Nenechá si do ničeho moc povídat. Dělá vše, co považuje on za správné. Příklad: Chtěl se vrátit zpět z politiky k filmu a jednoduše to udělal (Konečná The Last Stand 2013).

Vypěstuj si vlastní sílu vlivu

Síla vlivu je jedna z jedinečných sil jak někoho ovlivňovat, které můžete v životě získat. Nepleťme si to se sílou někoho kontrolovat. Vlivem na druhé zde míním určitou dovednost komunikace, kterou je si zapotřebí osvojit, tak, aby vás lidi následovali. Je to určitým způsobem z velké části leadership. (Tajemství úspěchu od Arnolda Schwarzeneggera - šest rad /video/) A toto Arnold rozhodně umí. 

Dávej službu veřejnosti

Nejvyšším stupínkem, kam může člověk dojít je dle Arnieho sloužit veřejnosti. Natáčel filmy, byl a je stále vzorem v kulturistice, stal se guvernérem, to mluví za vše. Nesloužit jedné straně, ale sloužit veřejnosti - to je ta cesta.

Nic nedostaneš napoprvé.

Zprvu jsem to nepochopil až s jeho hláškou: "I'll be back!" (Já se vrátím!) Pokud si vzpomenete, jak tahle hláška zazněla ve filmu, pochopíte to. Co že to znamená - Já se vrátím? Rád tuhle hlášku sám používám, když se mi něco nepovede, zní to samo o sobě hodně silně, co říkáte? Arnoldovi jednou řekl sám Jim Cameron: "Arnolde, podívej, já ti neřeknu jak hrát. Prosím tě neříkej mi, jak mám já psát." Za tohle uvědomění byl Arnie Cameronovi velice vděčný, sám toto považoval za lekci života.
"Pokud je někdo dobrý scénárista, drž se jeho scénáře."

Piš si novoroční předsevzetí.

Jak Arnold jednou sám prohlásil: "Vždy si budu psát novoroční předsevzetí a budu si je odškrtávat s počty serií a opakování. Na Silvestra nestačí jen žvanil: "Chci ztratit dvacet kilo, a budu více číst!" Ale co to znamená? Je tu příliš mnoho proměnných na vytvoření si nějakého nového návyku (4 jednoduché kroky jak si osvojit jakýkoli návyk). Pokud to myslíte opravdu vážně, napište si KDY ztratíte dvacet kilo. Je to 1.června nebo snad 1. září? Udělejte závazek vůči sobě samým!


Den má 24 hodin

Den má doopravdy 24 hodin. Arnold spí 6 hodin denně. Někdo může namítnout: " Jen šest hodin?" Ano, protože pak mu zbývá 18 hodin na práci, koníčky, rodinu, atd. Arnold se jednoduše naučil sám neplýtvat časem. Sám vzešel z policejní rodiny, kde jeho otec uznával disciplínu, práci a výkon. Všechno, tedy i čas se musí využít. Jsem s tímto s Arnoldem zajedno. 
"Je na každém, jak svůj čas využije."

Ze slabiny udělej silnou stránku!

Když se Arnold přistěhoval do Spojených států, každý zkracoval jeho těžko vyslovitelné jméno. A pitvořili ho jak se dalo. A v Hollywoodu to muselo být ještě jinak, muselo to znít coool. Víte o čem mluvím: John Wayne nebo Charles Bronson rozhodně znělo lépe jako někdo se jménem Arnold Schwarzen...ag...ager? Ager? Acner? Co to je? Nikdo to ani nemohl vyslovit, natož si ho zapamatovat.


"Pokud má někdo těžkosti ses zapamatováním si mého jména, bude mít i obtíže ho zapomenout."


Nikdy nic nekončí

Když zestárnete, sex se možná změní. Když je Vám jako Arnoldovi, rozhodně nepodnikáte to samé jako v 25ti. To ale neznamená, že to je pryč. Naopak. Arnold stále točí filmy, Arnold žije aktivně dál. 
"Nikdy to nekončí!"
Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.