Header Ads

Tady běhá text
recent

Kdy bude konec? 2012?

Mnoho už bylo řečeno na téma konce světa jak jej známe v souvislosti s koncem letošního roku 2012.   Opomeneme-li všechny předpovědi Mayů, Nostradama a já nevím koho ještě, je doopravdy něco na tom, že se chýlí konec naší éry, tak jak jí známe?  Mysleme na ekonomiku, energické zdroje a kulturní prostředí. Pak je můj závěr: Ano.

Konec Evropy - vymíráme

Držme se fakt, statistik a současné situace. Evropa vymírá. S úbytkem populace umírá i  evropská kultura. Kupříkladu arabizace  - S islámskou imigrací  (video: Kolonizace světa).  Jeden z pěti lidí bude v Evropě do 35 let islámského původu. Původní kultura mizí. Na Evropské úrovni se debatuje o tom zda povolit či nepovolit burky, což je absurdní. V arabských zemích by se někdo s nikým nebavit, zda ženy mohou chodit v kraťasech. Zamyslete se, kam směřují Evropané v tomto ohledu? Dle mého nikam.

Neustálým růstem do záhuby

Euro americký systém založený na neustálém růstu ekonomiky a konzumní společnosti se začíná svírat v křečích. Ale celý systém kolabuje. "jestliže problém nelze řešit v rámci systému, nejedná se již o problém, ale o systémovou vadu a celý systém se již hroutí." (Francis Fukuyama: Konec dějin) Systém nefunguje a nechceme si to neustále přiznat. Tolik ropy, kolik těží ve světě dnes, nebudeme schopní v budoucnu těžit. (video: Kolaps

Každý dluží. A vše je v pořádku?

Jen u nás ČR je desetina populace v područí exekucí. Proč tomu tak je? Za náš život platíme za věci třikrát. Jak? Naše peníze jsou pouze dluhem, ne penězi. (video: Peníze jako dluh) Vyděláte peníze a poprvé zaplatíte daněmi (celkově  někam státu na daních odvedete více jak 50% z toho, co jste vydělali), podruhé zaplatíte, když si věci kupujete (věci  a služby vás stojí o  více jak 50% úsilí a energie více, jak firmu, ta si to umí odvézt z daní - jako třeba banky) a potřetí platíte, když si kupujete na splátky (na úrocích zaplatíte o něco víc, než je původní hodnota služby nebo zboží). Víte jak fungují vlastně peníze? Poslechněte si Andrease Klause (video: Je finanční kolaps nevyhnutelný? Jak jej přežít?)

Příroda si vždy poradí s přebytkem

Příroda si umí vždy poradit, i s přelidněním Země. Jak to myslím? Nejsme pánem tvorstva, i když se tak tváříme a chováme. Na něco jsme doopravdy krátcí. (článek: Konec civilizace. Naše poslední 21. století) A co zastaví populační růst? Regulace populace. A zda ji provedeme sami sebezničením nebo si příroda sama zvolí cestu, nevím. Jisté je jedeno. Každý graf má svůj růst, svůj vrchol a svůj pád. A my jsme   s populací právě na vrcholu  takové křivky.


Proč přemýšlet a uvažovat na koncem? Proč zvažovat změnu? Náš postoj vůči světu se mění, tím jsem si v souvislosti s koncem rokem 2012 jistý. Je jen na nás, jaké stanovisko k tomuto uvědomění zaujmete právě vy sami.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.