Header Ads

Tady běhá text
recent

Kreativita - vytvořte něco z ničeho

Více 80% lidi nevytvoří ze všech zdrojů, které mají k dispozici doslova a do písmene nic nového. Kolikrát ani nevidí, co všechno mají k dispozici, natož aby z ničeho vytvářeli něco nového. A pokud vyřknu tézi, že vše pochází z prázdnoty, tedy z ničeho bez prostoru a času, je tento výrok o naší kreativitě a vytvářet nové věci skoro absurdní. Proč tomu tak je?


Nejhorší nemoc na světě.
Mayská civilizace chápala tuto příčinu neschopnosti překračovat své hranice komfortní zóny jako nemoc. Což je rozhodně zajímavý pohled. Tou nejhorší nemocí na světě - strach. Strach sám o sobě má několik podob. Strach z přežití a ze smrti, strach z konfliktu, strach z názoru druhých, ze selhání a samotný strach ze snění. Pokud si sami připustíme i strach ze snění.

Položme si jednu jedinou otázku: "Kde jinde mám svobodu, když né v mé hlavě?"
Hlavní je, že vždy máme na koho svést, proč okolnosti jsou silnější a větší než naše vlastní mysl. A když už nevíme na koho jiného to hodit, objeví se Bůh, osud, Universum a já nevím, co ještě. Je jedno jak už to nazveme. Vždy budou pro oněch 80% lidí vnější okolnosti, které budou větší než oni sami, které je zastaví, zarazí, nepustí, sváží, pokárají, atd.

Zastavte se!
Dokážeme být velice silní. V každém se skrývá neuvěřitelná energie a síla tvořit a dělat věci v očích druhých neuvěřitelné. Přijmeme-li náš stávající stav, naší vnitřní smíření se s naším vnitřní integritou jako s pevným bodem, který se nikdy nehne, začnou se dít v našem životě zázraky. "Archimedes řekl: "Dejte mi pevný bod a pohnu Zemí." Proč si mohl být tímto tak jistý? Když se máme o co opřít, dokážeme neuvěřitelně mnoho.  V naší mysli a v našem srdci je přeci vše, co potřebujeme. Jen to chtít vidět a uchopit to. Z projíždějícího rychlíku si také plně neuvědomíme, kde momentálně přesně jsme. Zastavme se.

Staňte se pozorovateli svého světa.
Strach nás vede k tomu vnímat vše z pohybu, z chvatu a neustálých změn.  Strach nás připravuje o rozhled, bere nám odvahu věřit si a snít. Přestáváme pozorovat, jen se motáme v kruzích myšlenek a zbrklých činů. Představa, že pokud vše uspíšíme, nás dovede k vytouženému cíli, je velký ale omyl. Kolikrát nás tento krysí závod sama se sebou stojí zdraví, vztahy, pracovní postup, naší vnitřní vyrovnanost. Každý z nás tento přístup známe, ať už je to v jakékoli sféře našeho života.

Proč se stát tedy tvořivým pozorovatelem? Pozorovatel na druhé straně potřebuje dvě věci, aby mohl analyzovat stávající scenérii celého dějiště a něco s ní i pozitivně udělat. Místo, odkud vše pozoruje a  zadruhé jasnou mysl, aby vše mohl vnímat a naslouchat. 

Tvořte
Představte si tvořit vše z pozice člověka, který se na danou situaci umí dívat nezaujatě, s odstupem a bez emocí. Představte si sami sebe na takové židli režiséra vašeho života. Vidíte sami se? Právě tvoříte, uvědomujete si to? 

V pozici pozorovatele a se schopností vnímat věci s odstupem začnete TVOŘIT fantastické a jedinečné věci.  Vzali jste tužku a zapíchli jste jí jasně na papír. Zde začínáte, zde jste, z tohoto místa tvoříte vše, co je okolo v 360°. A je na vás, kam tužku povedete. Tvořte. A věřte sami sobě, nic vás nebude moci zastavit. Proč? Máte svůj opěrný bod a můžete hýbat svou vlastní Zemí a svým vlastním světem. Váš bod, ze kterého se vydáte na vlastní cestu, začnete realizovat svou vizi a naplňovat vaše poslání. Právě jste našli lék na nejhorší nemoc na světě.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.