Header Ads

Tady běhá text
recent

Jsem úspěšný?

Co je pro mě úspěch? A koho můžete považovat za úspěšného vy? Čím můžu měřit úspěch já? Jsem úspěšný, pokud vlastním nějaké to Ferrari nebo velký dům? Jak mohu popsat úspěšného popeláře nebo úspěšnou učitelku? Co má společného úspěch se štěstím? Co je pro mě víc, být šťastný nebo být úspěšný? Existuje úspěch bez peněz? Co je mým cílem "Být úspěšný"?
Proč tolik prahnu po tom, stát se úspěšným? Zamyslete se nad těmito otázkami a zkuste si je zodpovědět sami sobě. Nezapomeňte být k sobě upřímní a přímí zároveň.


I ty nejbližší nás kolikrát odradí.
Zaslechli jste již někdy větu z úst nejbližších: "Ty nejsi úspěšný!", "Tos zvoral!", "Na tohle Ty doopravdy nemáš!" Vždy, když se o něco pokusíte, pro něco se nadchnete, něco se vám nepovedlo, objeví se ve vašem okolí někdo i vám blízký, kdo vás byť i jenom slovem srazí na kolena a odradí vás od vašeho dalšího smělého plánu nebo se vám vysměje a tím vás odradí. Bereme si to pak hodně osobně a zavrhneme naše rozhodnutí po cestě úspěchu. A kdo je tedy úspěšný? 

Co není úspěch?
Je úspěch to, že něco dosáhnete? Není. "Úspěch neznamená úplné, nebo alespoň částečné dosažení plánovaného cíle, který jsme si sami zvolili", jak to definuje Wikipedia. To je výsledek úspěchu.  Ano, i popelář nebo učitelka může být úspěšný i bez toho, že má Ferrari nebo velký dům.

Co nastane po neúspěchu?
Být úspěšným člověkem je pro každého něco jiného. I když chcete jet autem, musíte přeci nejdřív natankovat benzín. Auto vám nepojede bez toho, abyste do něj natankovali benzín. Co zasadíte to sklidíte - pokud nezasadíte nic, nemáte ani co sklízet, ne? 


S úspěchem je to to samé. Saichiro Honda definoval úspěch takto: "Úspěch je 99% neúspěchu." Co to znamená? Nikdy, nikdy, nikdy se nevzdávat a jít si za svým cílem. Arnold Schwarzenegger zase říká: "No pain, no gain." (Bez bolesti není odměny - Tajemství úspěchu Arnolda Scharzeneggera - šest rad /video/). Sázejte, sázejte, sázejte a nepřestávejte sázet, ať sklidíte.

Udělejte rozhodnutí a rozhodněte se být úspěšní!
Earl Nightingale řekl, že jsme produktem svých myšlenek. I vy jste úspěšní, pokud se tak rozhodnete. Pokud někam chcete dojet autem, nejprve natankujete, neposadíte se nejprve do auta a neřeknete: "tak a dovez mě tam!" Pro úspěch musím nejprve něco udělat. Jaké rozhodnutí sami v mysli děláte, dle toho také tak jednáte. Každý má právo bojovat za svůj úspěch, pokud se tak rozhodne a začne i konat!

Co je tedy úspěch?
A kdo je tedy úspěšný? Ten, kdo se nevzdá? Ano. Buď jdete po cestě úspěchu nebo necháváte promlouvat své ego s výmluvami. Úspěch je držet se pevně svého rozhodnutí a jít za svým cílem i svědomím, že může přijít neúspěch. Úspěšný je ten, kdo přesně ví, proč někam směřuje, a také po své cestě jde. Dosažený cíl je pak výsledkem, takto vynaloženého úsilí a vůle člověka. Úspěšný je člověk, který nalézá své štěstí v tom, co dělá. Úspěch se skládá z pěti písmen: KONAT.

Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

  1. Často měníš osobu ve které to píšeš (já, vy, já, vy) + ten příklad s autem a benzínem se mi zdá slabej, zavádějící.

    OdpovědětSmazat
  2. zavádějící si myslím není. Pokud nenatankuješ, nikam nedojedeš. To samé platí o cílech a úspěchu, pokud pro to něco neuděláš, nikam se nedostaneš. Nejdřív musím něco udělat, abych něčeho dosáhl. To je zavádějící?

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.