Header Ads

Tady běhá text
recent

Na co při pohovoru zapomíná skoro každý

Na pohovoru byl už každý, kdo se kdy ucházel o pracovní místo. Ne mnoho lidí se ale již snaží o to, aby se připravili JAK se na pohovoru chovat, JAK mluvit, JAK vypadat. Spíše se pouze starají o to, CO přesně budou o sobě říkat, což je v dnešní době doopravdy málo. Na jednu věc ale zapomínají ale skoro všichni. 

Jak se vůbec dostanete na pohovor? Odepíšete na inzerát, pošlete životopis, popřípadě motivační dopis a čekáte na odpověď, zda si vás přizvou na pohovor, či nikoli. Nakonec ale většina těchto uchazečů zapomíná na jedno a to samé, něco, co je dle mého názoru velmi důležité, pokud chtějí doopravdy získat onu vytouženou pracovní pozici, o kterou se tak vehementně ucházejí: Děkovný email.

Když už strávíme třicet minut na pohovoru v kanceláři, měli jsme první kolo pohovoru přes Skype nebo přes telefon, zapomíná příliš mnoho lidí na follow up z jejich strany ještě v den pohovoru nebo den následující  po pohovoru - právě ve formě krátkého emailu.

Takový email by rozhodně neměl být moc rozsáhlý. Naopak, čím kratší, tím lepší.

Děkovný email by měl říct pár jednoduchých věcí:
  1. Děkuji za  setkání / pohovor se mnou
  2. Doopravdy chci tuto práci
  3. Krátké shrnutí proč chci právě tuto práci
Pokud personalista ve firmě nedostane Děkovný email, může se stát následující:
  1. Zase tak moc o tu práci velký zájem nemáte
  2. Myslí si, že jste nezorganizovaní a zapomněli jste na follow up z vaší strany
  3. Má už tolik odpovědí, že ta vaše zapadne mezi ostatními.
Zde je vzorový follow up děkovný dopis:
Vážená paní Nováková,
chci Vám poděkovat za včerejší pohovor. To, že jsem se o pozici account managera ve vaší firmě dozvěděl více a poznal pracovní prostředí, ještě umocnilo můj zájem o tuto práci u vás ve firmě. Myslím, že to je práce právě pro mně, kde dobře zapadnu do kolektivu. pokud na mne máte ještě nějaké otázky nebo potřebujete ještě něco doplnit z mé strany, jsem Vám kdykoli k dispozici. Děkuji ještě jednou a těším se případně, že se stanu součástí týmu vašeho obchodního oddělení.
S pozdravem
Josef Kubiš
kubis@seznam.czPřidat.eu záložku Print

2 komentáře:

Používá technologii služby Blogger.