Header Ads

Tady běhá text
recent

Kdo živí operátory a sítě? Vaše digitální identita! /video/

IT (informační technologie) se ne jen v telekomunikacích stalo všudypřítomné. Ani nad tím nepřemýšlíme, že nám prostupují každodenní život a že se bez IT již skoro neobejdeme. Nebo snad ano? Známe cenu, kterou platíme, že IT máme všude? Víte, co IT, pokud je budeme chápat jako celistvý organismus, živí?Jednoduchá myšlenka ...

Jednoduchá myšlenka ve formě MMS se rovná 51 tisícům bajtům dat, takovýchto prostých informací se denně pošle do celosvětové sítě více jak 28000. Informace typu Email, ISP data, Weblogy nebo hlasová data obsahují tzv. metadata: tel číslo výchozího bodu, příjemce informace, lokalizaci odkud byla informace poslána,  čas a datum poslání zprávy, délku trvání zprávy, objem dat v dané zprávě a náklady přenosu této zprávy. 

Digitální identita
Průměrný uživatel takovýchto informací nasbírá denně skoro 800.  Postupem času takto vytváří každý svou vlastní digitální identitu, kterou každý operátor sleduje a využívá tato data ve svůj prospěch. Kupříkladu T-Mobile si své klienty sleduje takto 60 měsíců. Ano 5 let o vás ví vše, co jste kdy udělali, poslali, kam a s kým jak dlouho a odkud volali. A je jedno, zda máte či nemáte tarif. 

Pro uklidněnou má každý průměrný klient v záznamu u operátora v historii již svých 45 měsíců svého vlastního digitálního života. A tento váš život nevlastníte vy, ale třetí strany. Vyhledávače, reklamní agentury, Facebook, atd.

4 roky Vašeho digitálního života již nevlastníte vy
Vizualizací procesů, které jsou základem interakce s touto technologií, můžeme sledovat, jak se IT informacemi živí, jak IT, my lidé jako koncoví zákazníci, vlastně krmíme. Pokud využíváte některou ze sítí svého operátora, stáváte se automaticky ne jen daty, hlasem, počítačem, či datovým připojením součástí široké studijní skupiny,  která je základem pro vyhodnocení a zhodnocení těchto dat. K čemu? Vaše digitální identita se jednoduše prodá třetí straně. Individualizace a zacílení reklamní kampaně by se jinak nikdy nemohlo stát realitou. Globální internet (síť) se stává osobním internetem. Já rád používám výraz "Inet".

Michael Rigley, grafik a designer ze San Francisca vytvořil zajímavé grafické shrnutí, o čem tohle vlastně je. O čem je SÍŤ (Network) a jak to s vaší digitální identitou vlastně je.Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.