Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky: Černá hodina (The Darkest Hour) 2011

V poslední době se nám sci-fi filmy na téma invaze emzáků nějak vyrojily ve velkém. Už to sice není v duchu Den nezávislosti, koho by to taky bavilo, ale téma je furt stejné: Partička nebo rodina, pak se objeví emzáci, všechno to pokosí, partička utíká, postupně vymírá a následuje polotragický optimistický konec. A co nové sci-fi Černá hodina?
Sci-fi filmy jako Invaze (2007), Skyline (2010), Battle LA (2011), Vanishing On 7th Street (2010), málem nás polapila Nákaza (2011), prostě to všechno Stalo se  (2008) (The Happening - je mimochodem hodně zdařilý sci-fi počin). A jako by to všechno nestačilo, máme tu ještě letos sci-fi novinku Černá hodina (2011) (V překladu by spíše mělo být Nejčernější hodina - "The Darkest Hour" v originále).

Trailer k filmu Černá hodina (The Darkest Hour) (2011)


Sci-fi film Černá hodina
Sci-fi nejčernější hodina začíná dle již v úvodu zmíněného scénáře. Partička mladých hezounů se potká v klubu ruské metropoli Moskvě, polovina z nich se nudí - ženská část, polovina z nich zapíjí byznys nezdar - mužská část. Alkohol je dá dohromady a děs s Černou hodinkou může začít, a taky že jo.


Zápletku nám hezky uvede i samotný distributor tohoto filmu: "Nepotkali sice čečenské mafiány či nabroušené příslušníky tajné policie, ale s mimozemšťany taky není žádná legrace. Zvlášť když jsou neviditelní a udělají z člověka popel, než by řekl: „popel“. Město nemůže dlouho vydržet a co teprve vyjukaní turisté, kteří neumějí rusky a v cizí metropoli se nevyznají. Otázkou navíc zůstává, co se s nimi, potažmo s celou civilizací stane, pokud se jim vůbec podaří přežít.

Co by stalo, přežijí a všem po rusko-americku nakopají emzácké zadky, a to ještě ke všemu v Moskvě a ne někde v LA, nebo snad ne? Nebudu prozrazovat rozuzlení, to by tomu vzalo kouzlo.

Emzáci v sci-fi filmu Černá hodina
Postup na Zemi mají neviditelní emzáci ve sci-fi filmu Černá hodina jasný: Fáze jedna - obsadit celou planetu, fáze dva - pohltit veškerou energii, fáze tři - zničit veškerý život na planetě. Stručně a jasně vycucnout z týhle planety, co se dá, a jít zase o kus dál.

Co doopravdy fascinuje, je fakt, že emzáci jsou neviditelní. Koukáte na plátno a šmejdíte, kde můžou být, odkud ty potvory zrovna zaútočí. A oni tam fakt jsou, občas je koutkem oka i zahlédnete.

Co se mě osobně líbí, je pohled emzáků. Ten je okouzlující, i když, ... , myslím, že i tohle jsme tady jednou měli, nemám pravdu? (Pitch Black) A co.

Efekty jsou dle mého na jedničku, emzáci taky, herecké výkony průměrné až podprůměrné a celkově má sci-fi film Černá hodina u mě čtyři hvězdičky z pěti.

Pokud se chcete odreagovat u prázdné ruské metropole (to bylo na filmu asi to nejdražší), trochu se i bát, film doporučuju!

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.