Header Ads

Tady běhá text
recent

Čím platíme za úspěch?

Lidé na celém světě hledají jedinou kouzelnou formuli, která jim odkryje, co je to úspěch a proč někteří lidé jsou úspěšní a někteří nikoli. Ale vždycky se dostanou bohužel jen k tomu, že ti ostatní prostě mají štěstí. Nicméně štěstí a ani úspěch nikdy nikomu do klína sami nespadnou. Proč jsou někteří lidé tedy úspěšní, i když to vypadá, že jim to všechno spadlo samo do klína? 

Času není nikdy nazbyt!
Nic není zadarmo a ani úspěch ne. Všichni úspěšní lidé si v prvé řadě plně uvědomují, že čas je ta nejcennější komodita, co mají a která byla kdy každému dána. Je to jedna z věcí, kterou si nikdo nemůže koupit, nebo vykoupit zpátky. Takže úspěšní lidé si uvědomují, že musí vydat nejprve hodně času na daný úkol, aby se dobře připravili a aby jej udělali s kladným výsledkem. Když udělají poprvé něco špatně, podruhé se z chyby již ponaučí. Pokud něco neudělali správně poprvé, nesmí to udělat špatně znova, protože jednoduše vědí, že si to nemohou dovolit zopakovat. Času není nazbyt a je jen na nás, jestli jej trávíme zevlováním, nicneděláním nebo plným nasazením pro váš cíl.  Život se dá jen tak žít, ale i naplno prožít.

Udělejte první krok do neznáma!
Náš nejhlubší strach ohledně úspěchu je z toho, že si nás ostatní přeměřují a že se sami necháváme ostatními přeměřovat. Hlodá a sílí v nás myšlenka: "A co tomu řeknou ti ostatní a rodina, když selžu?" Položte si sami sobě jednoduchou otázku: "Kdo žije můj život?" Jsou to Ti "ostatní" nebo Vy sami?  Nadechněte se a udělejte ten první krok, pak druhý, třetí, atd. Bez prvního kroku nemá vaše rozhodnutí žádnou cenu. A mimochodem, bez prvních bláznů bychom nedopluli do Ameriky, nelítali bychom, ani neměli žárovku.

Úspěšní lidé dělají věci pouze správně
Úspěšní lidé dělají prostě a jednoduše všechny věci srdcem i duší s plným nasazením"správně". Nepochybují o tom, co dělají a nebojí se udělat první krok do neznáma, protože si jsou jistí tím, proč to dělají a kam směřují a kam chtějí dojít. Chci tím říct, že ostatní lidé dělají věci "špatně"? Ano i ne. Je rozdíl vnímat nezdar "špatně" nebo "dobře" bez touženého výsledku. Všem úspěšným lidem se okolí smálo, že dělají věci špatně. Oni jen věděli, že je dělají správně ale pouze bez onoho výsledku. Vstali, oprášili se a šli dál. Nevzdali to.

Nezdar je pouze nutnou překážka k úspěchu
Lidé jsou frustrovaní tím, že nedosáhnou výsledků, které chtějí. Je ale pouze na každém z nás, jak se k nezdaru postavíme a jestli necháme v sobě promluvit své já "to je špatně."  Pokud si dokáži sám sobě říct, že jsem udělal všechno pro to, abych dosáhl touženého výsledku, udělal jsem vše správně jak jsem jen v dané chvíli dovedl. Udělal jsem vše nejlépe, jak jsem jen mohl.  Já jsem neselhal, jen nesmím zopakovat tu samou chybu znova. A příště udělám vše lépe. Doopravdy záleží jen na tom, jaký chcete mít konec a výsledek, ne na tom, kolikrát vstanete. A to je úspěch. To odlišuje úspěšné od neúspěšných lidí.

Malé věci se počítají dvojnásob
Malé věci se počítají dvojnásob? Ano. Ať je to práce na domácích úkolech, přípravě prezentace do práce, nebo jen  uklidit nádobí, vyvenčit psa, zařídit dětem hlídání, atd., to všechno se počítá. Úspěšní lidé dělají všechny věci s plným nasazením, protože vědí, že pokud nezvládnou tyhle malé drobné věci, jak mohou vést třeba miliardovou firmu? Vyhrát mistrovství? Úspěšní lidé umí zařídit "správě" i tyhle drobné záležitosti, protože vědí, že čas je drahocenný a jejich obzvlášť.

Co uděláte dneska vy pro váš vlastní úspěch?

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.