Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky: Nákaza a Apollo 18 /video/

Konečně, minimálně co se týče sci-fi filmů, je tu zase podzim a chystají se do českých kin zajímavé sci-fi novinky, které nyní trhají první příčky v amerických kinech. Budeme tu mít rozuzlení se sci-fi filmem Apollo 18, proč se lidé od roku 1973 nevrátila opět na Měsíc a s filmem Nákaza budeme čelit světové virové pandemické nákaze.

U nás se s těmito filmy setkáme bohužel nejdříve za měsíc (sci-fi film Nákaza (Contagion) má premiéru až na konci října 2011 a se sci-fi filmovou novinkou Apollo 18 se zatím dle mého ani v českých kinech nepočitá).

Apokalyptické a katastrofické sci-fi filmy patří k mým oblíbeným tématům ve sci-fi žánru od dětství. Po přečtení knihy "Den Trifidů" od Johna Windhama vždy prahnu po novinkách na toto téma. 

Nicméně téma se scénářem katastrofických filmů je neustále stejné: něco se objeví, lidi začnou umírat a bojovat proti tomu pak to porazí a překvapivě happyend. V tom lepším přežijí pouze ti "vyvolení".

Nákaza (Contagion) (premiéra 20.10.2011)
Ve filmu Nákaza jednoznačný "holywoodský děj" je a není. O čem film Nákaza (2011) je? Na čtyřech světových kontinentech se ve velice krátké době rozšiřuje smrtící virus, který může pro jednou a provždy vyhladit lidskou populaci. Během pár dnů jsou jich milióny. Do epicentra nákazy je vyslán tým expertů, aby nalezli proti tomuto viru zabijákovi lék. 

Tohle jsme tu ale v podobném znění již měli a to v podání katastrofického filmu Kmen Andromeda (2008). V čem je film Nákaza jiný? Oproti filmu Kmen Andromeda se Nákaza zaměřuje na dopad epidemie na populaci. Rabování, zákaz vycházení, jídlo na příděl, kolaps civilizace jak ji známe a nakonec boj o to, kdo dostane vakcínu jako první. Osobnější pohled na situaci, jak by to vypadalo, kdyby...

Trailer k filmu Nákaza (Contagion) 2011


Apollo 18 (? 2011)
A co film Apollo 18? Dle mého hodně zdařilá nízkorozpočtovka nebo Záhada Blair Witch natočená v kosmu i s rozuzlením. Proč se nechceme vrátit tedy zpátky na Měsíc? Co ví vláda SSSR a USA? Něco prostě na tom Měsíci je a zabíjí to všechno živé. Dle mého geniální nápad a i dobře natočenej. Film mě fakt zaujal a nejvíce posledních pár vteřin.

Trailer k filmu Apollo 18 (2011)


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.