Header Ads

Tady běhá text
recent

Google Voice: levnější volání na mobil než Skype!

Každý zná Skype, je už i ve Facebooku. Google přichází s upgradem, který možná na první pohled vypadá nenápadně - volání přímo z vašeho Gmailu. Co to znamená? Stejně tak jak máte Skype na Facebooku, tak Google má Google Voice ve svém free emailu Gmail. Co nová Google služba GoogleVoice nabízí?


Na začátek shrnutí ke Google Voice v Gmailu:
 • Google přidal volání na mobil přímo do emailu Gmail
 • Google Voice je oproti Skype bez instalace a přístupný odkudkoli na světě
 • Google Voice má levnější volání na mobil než Skype
Google Voice přímo ve vašem emailu
Goolge rozšířil opět své služby a přidal upgrade i do Gmailu. Google Voice je tady sice již nějakou dobu, ale teď jej máme přímo v Gmailu! Google Voice sníží vaše náklady na mezinárodní volání a máte jej k dispozici v 38 jazykových mutacích. Dobrá zpráva je, že je již i v češtině. a dá se tedy volat i z ČR. 

Google Voice: konkurenční hrozba pro Skype?
S Google si již můžete volat dnes. Google Talk nabízí volání zdarma (Google Talk na Google Talk)  stejně jako Skype. Skype má tedy další velkou konkurenci. Nevýhodou Skype je, že jej musíte mít nainstalovaný. Google Voice jednoduše použijete jednoduše po přihlášení na Váš Gmail. Takže ano, Skype dostal novou konkurenci, stejně jako Facebook v poslední době s Google+. (Paradoxně se Facebook a Skype spojili se svými službami).

Jak volat s Google Voice?
V emailu volbu Google VoIP volání naleznete v Gmailu na levé straně, kde máte volbu chatu (Google Talk). Jednoduše kliknete na "Volat na telefon" a vyskočí vám pop up okno podobné Google Talk s numerickou klávesnicí. Zvolíte zemi, výběr je zde z 150 destinací - předvoleb, vyťukáte číslo a voláte.  Můžete volat jak na pevné, tak do mobilní sítě. Klasický VoIP.

Ceny Google Voice vs. ceny Skype
Google spustil službu velkolepě. Hovory budou postupně určitě zlevňovat. Zavolat si můžete ihned do 150 zemí světa. Například pouze za €0.08/min ($0.10/min) do mobilní sítě do Velké Británie, Francie, nebo Německa. A pevné linky? Do zmiňovaných zemí voláte jen za € 0.02/min ($0.02/min). Do Mexika si zavoláte na mobil za €0.11/ min ($0.15/min). Na Ukrajinu voláte do mobilních sítí za  0.11/min a do pevných sítí za  0,07/min.

A ohromí Google Voice cenami volání? Ano. Volání po ČR do mobilních sítí: Na pevnou linku € 0.02/min ($0.02/min) a na mobilní sítě €0.11/ min ($0.15/min). Celý ceník Google Voice naleznete zde

Škoda jen, že hovory zadarmo s Google Voice jsou jen v USA a Kanadě, alespoň do konce tohoto roku a že ceny nejsou s DPH.

Co na to Skype s cenami? 
Pro porovnání a pro představu uvedu pouze ceny, které má Skype pro ČR. Do mobilních sítí voláte se Skype za €0.152/min (s daní € 0.175/min) a do pevných sítí za € 0.19/min (s daní € 0.22/min) - což je levnější než nyní nabízí Google Voice, ale kdo dneska volá hlavně na pevné linky, že? Skype se má na co těšit...


Jak si předplatit Google Voice?
Jednoduše než si asi myslíte. Na Vašem účte Google Voice v nastavení si jednoduše nabijete kredit. A jak jinak, než s Google peněženkou (Google Checkout) Zašlete si peníze z vaší karty a můžete začít volat.

Jak vypadá vyúčtování Google Voice?
Vyúčtování máte přehledně na vašem Google Voice účtě. Jasně vidíte na jaká čísla jste kdy, kam s kým jste volali, kolik jste utratili a jak dlouho jste volali. Pokud kontakt není ještě ve vašich Google kontaktech, můžete si jej přidat. Jednoduché efektivní, přehledné bez komplikací.

Zamyšlení nad Google Voice na závěr
Nápad propojit volání se sociální sítí, je dle mého názoru velice dobrý. Proč spojovat hlasové služby s emailem? Buď napíši dotyčnému email nebo použiji Google Talk. Proč nepropojit Google Voice spíše s novou sociální sítí Google+?
Více o Google Voice naleznete ZDE.


A vaše názory a podněty ke Google Voice? Podělte se o ně v komentářích!

Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

 1. Příjde vám bezpečné prozradit googlu číslo vaší a cdc vaší karty?

  Radši bych si nabíjel příkazem z účtu.

  - pzv -

  OdpovědětSmazat
 2. Myslím, že v době, kdy jsou k dispozici VOIP operátoři řešit kvůli ceně, zda Skype nebo Google voice je trochu mimo mísu. Pokud chcete opravdu něco levného, spolehlivého (pokud máte dobré připojení), není lepší řešení než VOIP.

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.