Header Ads

Tady běhá text
recent

Snažíte se ze všech sil a stále se vám nedaří?

"Úspěch není o štěstí, úspěch je i o nezdaru, pokud se z něj ponaučíme." Úspěch nepřijde za námi sám, musíme se za ním vydat, získat ho a vzít si ho. A cesta může být kolikrát klikatá. Životní úspěch tedy nezávisí na podmínkách, které máme, ale na našich rozhodnutích a postojích, které po cestě k našemu úspěchu zaujmeme. A kolikrát jsme tak moc blízko.

Naše chyby jsou úspěch
Poznání je dle mého názoru nejcennější hodnotou, kterou člověk může v životě nabýt. Jak jsem se již zmínil, i chyby, nezdary jsou součástí našeho úspěchu, pokud se z nich ponaučíme. I když si už myslíme, že to není možné. To, že něco nejde, že něco neumíme, nezvládáme, neznamená, že to tak být nemůže, že takovéhoto vysněného cíle nemůžeme dosáhnout i my sami. "K tomu, abychom uspěli, musí být vaše touha po úspěchu větší, než strach z neúspěchu." (Bill Cosby)

Často si však říkáme: "Ostatní to dokázali, tak proč ne já?Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu. Všechno je možné. Proč?  Protože nám kolikrát chybí tak málo.

Milimetry nás dělí od úspěchu
Neúspěch za neúspěchem nás kolikrát zlomí a odradí od dalšího snažení. Vzdáváme se, protože už nevidíme vytoužený cíl. Vzdáváme se našeho úspěchu. "Pokud se něco zdá být zcela nemožné a vše vypadá tak, že nic nefunguje a nejde, nacházíte se obvykle pouze milimetry od toho, aby se tak stalo." (Anthony Robbins) Proč tomu tak je?

Tiger Woods, jeden z nejúspěšnějších golfových hráčů světa, nám vysvětluje jak jsou důležíté pouhopouhé milimetry, které nás mohou dělit od úspěchu. "Úspěšný míček, který odpálím, se od toho špatného odlišuje pouze milimetry, jak se do míčku přesně trefím. A milimetry na odpališti dělají ve vzdálenosti jamky následně i desítky metrů. A jsou to na začátku pouze milimetry." Jeden milimetr tady a vy skončíte s míčkem ve vodě nebo v písku.

2 milimetry k úspěchu
Většina lidí si řekne: " Tohle není možné." Je to tak? Ve skutečném životě je tohle přeci pravda. Takže jestliže uvěřím tomu, že nic nefunguje, že nic nejde, jsem pouze 2 milimetry od správného směru k tomu uspět.

Velmi důležité je si sám sobě říct, že když: "nic nefunguje", tak jsem pouze 2 milimetry od toho správného směru. Takováto malá změna, může změnit úplně všechno. Mám-li tento špatný směr a posunu jej právě o ony pouhé dva milimetry, co se stane? Za den? Za týden? Za dva měsíce? Za rok? Dostanu se do úplně jiného cíle! Jen takovéto "2 milimetry" mají za následek velikou změnu ve vašem životě. 

Ani balistická střela neletí rovně, aby trefila svůj cíl.
Úspěch znamená dělat to nejlepší, co můžeme, s tím co máme. Úspěch spočívá v konání, nikoli v dostávání - v úsilí, ne ve vítězství. Úspěch je v našich rozhodnutí udělat změnu, když jsme právě udělali chybu - změnu 2 milimetrů. 2 milimetry, které nás nasměrují správně. Žádná úspěšná cesta není rovná jako přímka. Nepřejme si mít snadnou cestu k úspěchu, přejme si mít více dovedností a zkušeností. Soichiro Honda (uvedl značku automobilů Honda) řekl: "Úspěch je 99% nezdarů." A úspěšní lidé budou vždy dělat to, co neúspěšní nikdy nebudou: budou se právě učit ze svých chyb na své cestě za úspěchem.  

Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy a nikdy se nevzdávej!

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.