Header Ads

Tady běhá text
recent

5 základních tipů a vychytávek pro váš nový účet GOOGLE+

Google představil nedávno i samořídící auta, tedy jak divně to bude znít - auta řídící bez řidiče. Změnil designový vzhled své úvodní stránky a pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak Google od minulého týdne tvrdě dupe na paty Facebooku, Twitteru a i pokulhávajícímu MySpace s novou sociální sítí Google+. 


Zlatý Google. Co se od něj ještě vedle chromebooků, samořídících aut dočkáme? Třeba prvních AI Googlebotů, nedivil bych se. Zpátky k tématu. Pokud ještě na sociální síti G+ nejste, rozhodně doporučuji si účet zřídit. Pro ty z vás, co využíváte Gmail, tedy již máte účet u Google, to nebude tak těžké. Jednoduše se přihlašte na: http://google.com/+. Google+ je již bez pozvánek.


krátké představení Google+ projektu

Co je a jaká je Google+ (G+) sociální síť?
Google+ není Facebook, není to Twitter, a ani kosternatý lide.cz. G+ je:
jednoduchá
bez reklam
lze měnit a opravovat příspěvky
sledujete a píšete pouze lidem, kterým chcete (lidem ve svých kruzích)
Google+ nabízí propojení ostatních služeb Google - GTalk, Picassa (fotky), Buzz, integrujei tlačítko +1
nabízí Google setkání (videohovory)
neomezený prostor pro vaše fotky
...
Ale asi nejlépe to znázorňuje tento obrázek kolující nejen na FB a na G+:
evoluce ke zrození GOOGLE+

5 základních updatů a vychytávek pro Google+
Zde je pár vychytávek jak efektivně používat novou sociální síť od Google - Google+. Když se je naučíte používat od začátku, usnadní vám to používání G+ a ušetří i spousty času.

1) Přehled nejoblíbenějších a nejpopulárnějších uživatelů G+
Mít přehled je dobrá věc. Stránky http://socialstatistics.com/ vám jasně řeknou, kdo je na Google+ síti ten nejoblíbenější. A víte kdo je paradoxně na špici? Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku. Soce doposavad nepublikoval nic, ale má nejvíce příznivců, více jak Lary Page, zakladatel Google.

2) Zkraťte si odkaz na váš Google+ účet
Chcete-li někde uvádět svůj odkaz na váš Google+ profil, link není zrovna nic moc. (koukněte kupříkladu na můj: https://plus.google.com/108833473126064582338/posts) Máte tři možnosti: a) vygenerovat si na svůj zkrácený link na některém ze zkracovačů (články: 10 způsobů, jak zkrátit odkaz, Český zkracovač odkazů jjdem.cz - nejen zkracovač), b) použít zkracovač přímo od Google - http://goo.gl/. c) nebo použít zkracovač přímo určený na Google+ profilové odkazy. Váš odkaz pak vypadá následovně: http://gplus.to/miridia

Další možností je samozřejmě uvádět svůj Google profil( můj : https://profiles.google.com/miridia), ale ne každý tuhle možnost zná. 


3) Přetáhněte si přátele z Facebooku
To jde? Ju:-) Rozšíření pro váš prohlížeč vám umožní i tohle. Chytrý update, co říkáte? Tohle rozšíření se jmenuje Facebook Friend Exporter, a dovolí vám exportovat detaily z Facebooku, které vaši přátelé již s vámi sdílí, včetně jmen, emailů, telefonních čísel, webů, adres a dat narození. Říkáte si,: tohle že ví Facebook? Ano. Takto vycucnutá data můžete uložit ve formátu CSV a importovat je přímo do vašeho Gmail adresáře s názvem "Importováno z Facebooku". Facebook toto rozšíření prohlížeče zakázal s okamžitou platností, více na www.mashable.com. Boj Google vs Facebook začíná!

4) Tipy a triky na psaní a publikování na G+
Ondřej Dolejší přeložil ifografiku ke Google+ účtu od Simona Lastsena. Pokud hledáte jinou jazykovou mutaci této inofgrafiky, koukněte zde.
5) Odchod z Facebooku dejte vědět jasným profilovým obrázkem
Pokud vás Google+ sociální síť nadchne natolik, že  budete zvažovat odejít úplně z Facebooku, změňte si na Facebooku profilovou fotku. Několik nápadů je zde:


No nevypadá to na té Ksichtoknize hned jinak?


A závěrem?
Já osobně jsem z Google+ nadšený. To převládá. Google+ má své mouchy, ale doufám, že ty se časem odstraní a G+ bude fungovat jako regulerní nová konkurenceschopná sociální síť, která natrhne Facebooku a Twitteru ..., víte co. Stane se tak? (skupina na FB: Zabije Google+ Facebook?)

Další věcí je, že doposavad je Google+ spíše streamem pro Geeky, než pro široké masy uživatelů, ale to se změní. Pozvánky byly odstraněny a to umožní komukoli se zapojit a plně využívat Google+

Užitečné odkazy pro začátečníky s Google+

Přidat.eu záložku Print

5 komentářů:

 1. Z českých zkracovačů ještě http://zkracene.cz :-)

  OdpovědětSmazat
 2. A kde je napsano, ze jsou pozvanky odstraneny? pridani noveho uzivatele nefunguje porad dal...

  OdpovědětSmazat
 3. Pozvánky nejsou odstraněny, přístup na G+ síť Google otevře na chvíli každý den, aby vpustil nové testery a následně jí zase uzavře. Chce to jen vychytat správný čas.:-)

  OdpovědětSmazat
 4. To me na cele sluzbe stve nejvic, mam z toho temer rozvod, pac manzelku jsem nestihl pozvat :( no a vysekat spravny cas to by me zajimalo kdy, zkousim prubezne a prdlajz :(

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.